Eurowizja 2023

i

Autor: EBU / Sarah Louise Bennett; eurovisionworld.com (screen) Eurowizja 2023 - Polska rośnie w notowaniach!

Eurowizja 2023 - Polska MOCNO idzie w górę w notowaniach. Kto może zapewnić nam zwycięstwo?

2023-02-26 14:50

Eurowizja 2023 zaczyna wywoływać wiele emocji wśród Polaków. Już za kilka dni odbędą się preselekcje, podczas których wybrany zostanie reprezentant naszego kraju. Zainteresowanie wydarzeniem rośnie także za granicą. Polska w błyskawicznym tempie pnie się w notowaniach. W którym z kandydatów pokładane są nadzieje?

Eurowizja 2023 dopiero za kilka miesięcy, ale już pojawiły się pierwsze przewidywania. Aktualnie za głównego faworyta uważana jest Ukraina. Nie powinno to dziwić, biorąc pod uwagę zeszłoroczny wynik. Tym razem ich szanse nie są aż takie duże, a inne kraje powoli pną się po pozycję faworyta. Na drugim miejscu w notowaniach jest Szwecja, która na Eurowizji nie zawodzi nigdy. Trzecia jest Norwegia, którą reprezentować będzie Alessandra z popularną piosenką Queen of Kings. Coraz wyżej jest też Polska! Zaledwie w kilkanaście godzin nasz kraj awansował z 14. miejsca na 7. miejsce. Fani zastanawiają się, w którym polskim kandydacie pokładane są nadzieje na możliwą wygraną naszego kraju.

Eurowizja 2023 - kto z Polski? Mamy oficjalną listę uczestników preselekcji!

ZAROBKI YOUTUBERÓW, DIETA ZA 70 ZŁ, ROBIN SCHULZ vs SOUTHSTAR, ŁADOWANIE ELEKTRYKÓW | ESKA XD #065

Eurowizja 2023 - faworyt z Polski

Kto według zagranicznych fanów Eurowizji ma największe szanse na wygraną? Głównym faworytem z pewnością jest Jann, który startuje z piosenkę Gladiator. Utwór zbiera znakomite recenzje. W aplikacji My Eurovision Scoreboard, w której głosować mogą słuchacze z całego świata, zajmuje 1. miejsce. Co więcej, ma ponad 3 tysiące punktów przewagi nad drugą pozycją. Tuż za nim jest Blanka z jej hitem Solo. Fani Eurowizji obstawiają, że to właśnie zainteresowanie Jannem spowodowało skok Polski w notowaniach. Niektórzy twierdzą jednak, że powodem może być Alicja Szemplińska, która opublikowała fragment swojej piosenki New Home.

Sonda
Kto powinien reprezentować Polskę na Eurowizji 2023?