Krystian Ochman

i

Autor: AP/Associated Press/East News Kolejność występów w finale Eurowizji 2022. Kiedy śpiewa Ochman?

Eurowizja 2022 - finał: kolejność występów. Kiedy śpiewa Krystian Ochman?

2022-05-14 21:44

Na ten dzień czekali wszyscy fani Eurowizji. 14 maja widzowie z całego świata zobaczą finał konkursu, w którym nasz kraj reprezentować będzie Krystian Ochman. Widzów szczególnie mocno interesuje kolejność występów oraz to, o której godzinie śpiewa polski reprezentant. Sprawdźcie wszystkie najważniejsze informacje, takie jak godzina i pozycja startowa.

Finał Eurowizji 14.05 - kolejność występów szczególnie mocno interesuje widzów i internautów, którzy z wielkim zainteresowaniem śledzą przebieg najważniejszego konkursu muzycznego na świecie. W tym roku o pierwsze w historii zwycięstwo dla Polski walczy oczywiście Krystian Ochman. Zwycięzca The Voice of Poland 11 rozpalił europejską publiczność swoim wykonaniem River w drugim półfinale, zapewniając nam pierwszy od 2017 roku awans do wielkiego finału. Widzowie docenili zarówno talent wokalny, jak i charyzmę reprezentującego nasz kraj piosenkarza. Słów uznania nie szczędzono również wobec polskiej ekipy, która przygotowała show na naprawdę światowym poziomie. 14 maja Krystian Ochman ponownie pojawi się na eurowizyjnej scenie, gdzie stanie do walki o zwycięstwo. W sumie w finale Konkursu Piosenki Eurowizji zmierzy się 25 wykonawców - 10 z pierwszego półfinału, 10 z drugiego oraz reprezentanci krajów należących do Wielkiej Piątki. Sprawdźcie kolejność występów na Eurowizji 2022 już teraz.

Krystian Ochman wygra Eurowizję? Ten FAKT mówi sam za siebie!

Sonda
Eurowizja 2022. Czy Krystian Ochman ma szansę na zwycięstwo?

Eurowizja 2022 - finał. Kolejność startowa

Kolejność występów w finale Eurowizji 2022 prezentuje się następująco. Krystian Ochman zaprezentuje się jako trzeci od końca.

 1. Czechy
 2. Rumunia
 3. Portugalia
 4. Finlandia
 5. Szwajcaria
 6. Francja
 7. Norwegia
 8. Armenia
 9. Włochy
 10. Hiszpania
 11. Holandia
 12. Ukraina
 13. Niemcy
 14. Litwa
 15. Azerbejdżan
 16. Belgia
 17. Grecja
 18. Islandia
 19. Mołdawia
 20. Szwecja
 21. Australia
 22. Wielka Brytania
 23. Polska
 24. Serbia
 25. Estonia

Eurowizja 2022 - finał. O której Polska?

Krystian Ochman, jak już wspomnieliśmy, zaprezentuje się jako 23. Oznacza to, że na występ piosenkarza będziemy musieli poczekać przynajmniej do godziny 22:50. Na ESKA.pl znajdziecie relację na żywo z wydarzenia, dzięki której na pewno nie przegapicie show naszego reprezentanta.

EUROWIZJA - Krystian Ochman po awansie

Kim są tancerki Krystiana Ochmana?

Posłuchaj podcastu i poznaj dziewczyny z grupy VOLT!

Listen to "To z nimi Krystian Ochman wystąpił na Eurowizji. Poznajcie tancerki z grupy VOLT!" on Spreaker.