Eurowizja 2021 - wpadka jednych z faworytek! Co stało się na próbie?

2021-05-14 14:35 AR
Serbia - Hurricane - Loco Loco
Autor: EBU / Thomas Hanses, Anders Putting

Eurowizja 2021 już za kilka dni, a więc przygotowania ruszyły wielką parą. Wszystkie państwa pojechały już do Holandii, gdzie odbywają się próby. Niektóre kraje zaskakują swoimi propozycjami. Podczas jeden z prób doszło do małego wypadku. Mowa o reprezentantkach Serbii - grupie muzycznej Hurricane. Co wydarzyło się na próbie?

Eurowizja 2021 to ogromne show. Nie ma tam miejsca na pomyłki i opóźnienia. Z tego powodu próby trwają niemal 2 tygodnie po kilka godzin dziennie. Wszystko musi być dopięte na ostatni guzik. Wszystkie delegacje są już w Rotterdamie i artyści trenują swoje występy na scenie w Ahoy Arenie. Jednym z występów, który najbardziej spodobał się dziennikarzom obecnym na miejscu, był występ Serbii. Ten bałkański kraj reprezentuje w tym roku popularna grupa Hurricane, w której skład wchodzą Sanja Vučić, Ivana Nikolić i Ksenija Knežević. Piosenkarki zaśpiewają na Eurowizji swój najnowszy hit pod tytułem Loco Loco. Podczas ich próby doszło do małej wpadki, która mogła skończyć się kontuzją, a tym samym zmianą koncepcji występu. W pierwszym wejściu na sam koniec show Ivana przewróciła się wykonując choreografię. To spowodowało szum w centrum prasowym. Na szczęście nic się nie stało, a sama Ivana Nikolić obróciła to w żart.

Eurowizja 2021 - Te piosenki mogą wygrać konkurs

Eurowizja 2021 - kim są Hurricane?

Hurricane to serbski girls band założony, który powstał w 2017 roku. Od początku jego istnienia skład się nie zmienił. Pomysłodawcą jest Zoran Milinković. Co ciekawe, dziewczyny były znane Serbom już wcześniej. Sanja była solistką i reprezentowała Serbię na Eurowizji w 2016 roku. Ivana to córka czarnogórskiego gwiazdora Kneza, którego eurowizyjna publiczność także zna z 2015 roku. Ksenija współpracowała m.in. z raperem Jalą Bratem. W 2020 roku Hurricane miały reprezentować Serbię z utworem Hasta La Vista, jednak konkurs odwołano. Po roku powróciły z Loco Loco.

Eurowizja 2021 - kiedy i gdzie oglądać?

Półfinały odbędą się w dniach 18 i 20 maja, z kolei finał w sobotę 22 maja. Wszystkie koncerty rozpoczną się o godzinie 21:00. W Polsce transmisję z tłumaczeniem będzie można zobaczyć na antenie TVP1. Eurowizja 2021 odbędzie się w Rotterdamie w Holandii. Kraj dostał prawa do organizacji po tym, jak w 2019 wygrali konkurs.

Najnowsze