Eurowizja 2021 - uczestnicy konkursu na koncertach w Polsce w wakacje 2021. Maneskin i inne gwiazdy

2021-06-18 13:16 Adrian Rybak
Eurowizja 2021 - Włochy i grupa Maneskin - radość po zwycięstwie
Autor: EBU/THOMAS HANSES

Eurowizja 2021 okazała się wielkim sukcesem. Dobre wyniki oglądalności oraz niesamowite osiągnięcia uczestników sprawiły, że widzowie nadal pamiętają o konkursie. Telewizje postanowiły wykorzystać szał na europejskie gwiazdy i zaprosić je do swoich programów. W nadchodzące wakacje Polacy usłyszą reprezentantów kilku państw. Kto to będzie?

Eurowizja 2021 wywołała wiele emocji na całym Starym Kontynencie. Prestiżowy konkurs powrócił po roku przerwy. Na scenie w Rotterdamie stanęli reprezentanci z 39 państw. Polskę reprezentował Rafał Brzozowski z piosenką The Ride. Ostatecznie konkurs wygrały Włochy, które reprezentował rockowy zespół młodzieżowy Maneskin. Triumf przyniósł im występ z piosenką Zitti e buoni. Utwór szybko stał się hitem w całej Europie. Sukces odniosły także inne piosenki Maneskin - I Wanna Be Your Slave, Coraline czy Torna a casa. W związku z tym zespół wyruszył w trasę po kontynencie i trafi też do Polski. Jak już informowaliśmy wcześniej, 26.06.2021 pojawią się w sopockiej Operze Leśnej, aby zaśpiewać na Polsat SuperHit Festival 2021. To jednak nie koniec eurowizyjnych atrakcji w wakacje 2021. Kto jeszcze pojawi się w naszym kraju?

Eurowizja 2021. Zwycięzca Konkursu Piosenki Eurowizji

Eurowizja 2021 - gwiazdy w Polsce

Maneskin będzie można obejrzeć w Polsacie w ostatnią sobotę czerwca 2021, jednak to nie koniec niespodzianek dla fanów Eurowizji. Telewizja Polska potwierdziła, że na Wakacyjnej Trasie Dwójki pojawią się cztery uczestniczki Eurowizji 2021. Na scenie TVP wystąpią Stefania (Grecja), Efendi (Azerbejdżan), Albina (Chorwacja) oraz Elena Tsagrinou (Cypr). Dokładne daty oraz miejsca, w których wystąpią, zostaną zdradzone w ciągu nadchodzących dni lub tygodni.

Eurowizja 2022 - kiedy i gdzie?

66. Konkurs Piosenki Eurowizji odbędzie się w maju 2022. Wiadomo, że krajem, który go zorganizuje, są Włochy. Nie wiadomo jednak, w którym mieście odbędzie się impreza. O prawa do organizacji mają ubiegać się takie miasta jak Mediolan, Turyn, Rzym, czy Bolonia. Decyzję poznamy za kilka miesięcy.

Najnowsze