Eurowizja 2021 - tym razem na pewno nie odwołają konkursu! Ruszyła budowa sceny

2021-04-12 12:37 AR
Eurowizja 2021 - Ahoy Arena Rotterdam
Autor: ROBIN VAN LONKHUIJSEN/AFP/East News

Eurowizja 2021 już wkrótce. Wiele osób zastanawiało się, czy w tym roku konkurs nie zostanie odwołany z powodu pandemii koronawirusa. Nie ma jednak takiej opcji! Organizatorzy zapewnili, że wydarzenie w tym roku się odbędzie. Potwierdzają to także prace w arenie, w której odbędzie się Eurowizja. Budowana jest już scena.

Eurowizja 2021 to jedno z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń tego roku. Ciekawość jest o wiele większa między innymi dlatego, że w zeszłym roku konkurs się nie odbył, a więc eurowizyjnych emocji nie przeżywaliśmy już od dwóch lat. Niektórzy mieli obawy, że tegoroczny konkurs także zostanie odwołany, ponieważ sytuacje epidemiologiczna w Europie nadal jest trudna. Kilka miesięcy temu Europejska Unia Nadawców zapewniła jednak, że nie ma takiej opcji. Słowa dotrzymano, ponieważ w Holandii już rozpoczęły się przygotowania do koncertów. W weekend w Rotterdamie w hali Ahoy Arena rozpoczęła się budowa sceny. Wcześniej rozpoczęto też prace nad centrum prasowym oraz nad punktami, w których wykonywane będą test na obecność koronawirusa. Cała arena została już przyozdobiona w motywy graficzne tegorocznej Eurowizji. Na Instagramie pokazano zdjęcia z przygotowań.

Eurowizja 2021 - 19-letni Tusse z Demokratycznej Republiki Konga reprezentuje Szwecję

Eurowizja 2021 - kiedy i gdzie oglądać?

Daty tegorocznej Eurowizji znane są już od dawna. Półfinały odbędą się w dniach 18 i 20 maja, z kolei finał w sobotę 22 maja. Wszystkie koncerty rozpoczną się o godzinie 21:00. W Polsce transmisję z tłumaczeniem będzie można zobaczyć na antenie TVP1. Eurowizja 2021 odbędzie się w Rotterdamie w Holandii. Kraj dostał prawa do organizacji po tym, jak w 2019 wygrali konkurs. Triumfował wtedy Duncan Laurence z piosenką Arcade.

Wielki powrót Eurowizji

Eurowizja 2021 będzie pierwszą po rocznej przerwie. W 2020 roku konkurs został odwołany z powodu pandemii koronawirusa. W zamian odbył się specjalny koncert Eurovision: Europe Shine A Light, podczas którego uczczono ofiary pandemii oraz artystów, którzy w 2020 mieli pojawić się na eurowizyjnej scenie. W wydarzeniu udział wzięła między innymi Alicja Szemplińska, która miała reprezentować Polskę z piosenką Empires.

Najnowsze