Rafał Brzozowski z piosenką The Ride na Eurowizji 2021. Mamy KOMENTARZ artysty!

i

Autor: TVP Rafał Brzozowski z piosenką The Ride na Eurowizji 2021. Mamy KOMENTARZ artysty!

Eurowizja 2021 - eksperci typują finalistów. Złe wieści dla Polski

2021-04-06 9:57

Eurowizja 2021 już w przyszłym miesiącu. W Polsce wydarzenie wzbudza wiele emocji, szczególnie odkąd ogłoszono, że reprezentantem Polski będzie Rafał Brzozowski. Rodacy zastanawiają się, czy gwiazdor TVP ma w ogóle szanse na finał. Pojawiły się pierwsze przewidywania ekspertów. Nie są one pomyślne dla Rafała Brzozowskiego.

Eurowizja 2021 już coraz bliżej. W Rotterdamie w arenie Ahoy rozpoczęły się już przygotowania. Reprezentanci nagrali rezerwowe występy, wysłali koncepcje występów ostatecznych. Organizatorzy ogłosili kolejność w półfinałach oraz gości specjalnych. Już prawie wszystko jest gotowe na najważniejsze wydarzenie muzyczne w Europie. Wszyscy mają w głowach już dwa pytania: "kto wygra?" oraz "czy Polska trafi do finału?". Tego wszystkiego dowiemy się dopiero w maju, ale eksperci już pokusili się o pierwsze przewidywania, kto z każdego półfinału może znaleźć się w ostatecznym starciu. Te nie są pomyślne dla Telewizji Polskiej oraz ich reprezentanta. Według typowań Polska ma znaleźć się na 11. miejscu w półfinale, co oznacza brak kwalifikacji. Do finału awansuje jedynie 10 pierwszych miejsc, a więc Polska ma znaleźć się tuż pod kreską. Warto zaznaczyć, że jeszcze dwa dni temu Polska znajdowała się na 12. miejscu, a więc awansowała o jedno oczko. Być może Rafał Brzozowski wywalczy awans występem, ale niepewność będzie do samego końca.

Rafał Brzozowski zaśpiewa The Ride na Eurowizji 2021!

Eurowizja 2021 - drugi półfinał. Przewidywania

Rafał Brzozowski zaśpiewa w drugim półfinale. Według ekspertów ostateczna kwalifikacja koncertu, który odbędzie się 20 maja, ma wyglądać następująco:

 1. Szwajcaria
 2. Bułgaria
 3. Islandia
 4. Grecja
 5. Finlandia
 6. Mołdawia
 7. San Marino
 8. Serbia
 9. Albania
 10. Austria
 11. Polska
 12. Portugalia
 13. Dania
 14. Czechy
 15. Łotwa
 16. Estonia
 17. Gruzja
Sonda
Co sądzisz o nominacji Rafała Brzozowskiego na reprezentanta Polski w konkursie Eurowizji?

Eurowizja 2021 - kto wygra?

Tegoroczna Eurowizja nie ma jasnego faworyta, tak jak było to choćby w 2019 roku, kiedy eksperci od początku byli pewni wygranej Holandii i Duncana Laurence'a z piosenką Arcade. W tym roku największe szanse mają mieć trzy państwa - Malta, Szwajcaria i Francja. Co ciekawe, wszystkie trzy piosenki choć częściowo są śpiewane po francusku, a więc ten język ma triumfować w tym roku. Aktualnie na pierwszym miejscu notowań jest Destiny z Malty, która śpiewa wesołą piosenkę Je Me Casse o tematyce feministycznej. Wiele osób porównuje tę propozycję do Izraela z 2018 roku. Wtedy ten kraj wygrał dzięki piosence Toy.