Eurowizja 2021 - pierwsze próby drugiego półfinału wzbudziły emocje! Co dzieje się na scenie?

2021-05-12 10:27 Adrian Rybak
Eurowizja 2021 - drugi półfinał
Autor: EBU / Thomas Hanses, Anders Putting

Eurowizja 2021 już kilka dni, a więc przygotowania ruszyły pełną parą! Wszyscy uczestnicy są już w Rotterdamie, czyli holenderskim mieście, w którym odbywa się konkurs. 10 i 11 maja odbyły się próby państw biorących udział w drugim półfinale. Wiemy już, jak będą wyglądały występy! Przedstawiamy krótki opis tego, co dzieje się na scenie.

Eurowizja 2021 już za moment! Fani konkursu odliczają dni do wydarzenia i  zastanawiają się, jak wyglądać będą tegoroczne występy. Za nami już pierwsze wyjścia na scenę. Redakcja eska.pl miała okazję zobaczyć wszystkie próby i przygotowaliśmy skróty wszystkich występów uczestników drugiego półfinału, w którym występuje między innymi Polska. W niektórych przypadkach nie zabraknie emocji!

San Marino

Senhit z San Marino jest znana polskiej publiczności, ponieważ była gościem w Jaka to melodia?. Jej występ zacznie się kontrowersyjnie, ponieważ będzie miała na sobie rekwizyt ze zdjęciami... Matki Boskiej. Później na scenie zrobi się kolorowo. Obok wokalistki tańczą mężczyźni w białych kominiarkach, a pod koniec występu pojawia się raper. Nie był to jednak zapowiadany Flo Rida

Estonia

Estończyków reprezentuje Uku Suviste z utworem The Lucky One. Na scenie pojawiają się ciemne barwy - czarny, granatowy i czerwony. Na wizualizacjach występują motywy dymu oraz wody. Uwagę przykuwają bardzo dynamiczne ujęcia. Może to być jednak za mało na finał.

Eurowizja 2021 - Te piosenki mogą wygrać konkurs

Czechy

Nasi sąsiedzi postawili w tym roku na wesołą piosenkę Omaga, którą wykonuje hiphopowy gwiazdor Benny Cristo. Piosenkarz zaczyna występ na backstage'u w ledowej scenografii. Następnie otwiera się główny ekran sceny, na którą wchodzi reprezentant Czech. Dołączają do niego dwaj tancerze, a na wizualizacjach widzimy motywy kalejdoskopu.

Grecja

Tegoroczny występ Grecji zaskoczy wiele widzów. Stefania wykonanie utworu Last Dance zaczyna w ciemności z fioletowymi światłami, po czym nagle pojawiają się niewidoczni tancerze! Odnosi się wrażenie, że reprezentantka Czech tańczy z samymi ubraniami. Dodatkowo pojawia się element niewidocznych schodów oraz motyw miasta, między którego budynkami lata sama artystka. Taki zabieg został osiągnięty poprzez wykorzystanie green screenu, jednak trzeba go dopracować, bo czasami widać wyraźne błędy realizacyjne.

Austria

Austriacy postawili w tym roku na prostotę. Vincent Bueno wykonuje utwór Amen. Na scenie jest ciemno. Pojawia się jedynie tunel ze światła. Występ skupia się na głosie artysty oraz samej piosence. Dziennikarze uważają, że właśnie w prostocie może tkwić przepis na sukces i przewidują, że Austria niespodziewanie może znaleźć się w finale.

Polska

Szósta na scenie pojawi się Polska. Podczas naszego występu można zobaczyć neonowe wizualizacje, fragmenty teledysku do piosenki The Ride oraz Rafała Brzozowskiego w ciemnych okularach w towarzystwie czterech tancerzy w białych garniturach. Więcej o próbie Polski pisaliśmy tutaj.

Mołdawia

Występ Mołdawii zawiódł wielu fanów i dziennikarzy, ponieważ wszyscy spodziewali się spektakularnego show do piosenki Sugar. Natalia Gordienko pojawia się w srebrnej sukience razem z czterema tancerzami. Wszyscy znajdują się na kwadratowej platformie, która zgrywając się z neonowymi wizualizacjami kręci się w kółko. Nie ma także skomplikowanej scenografii.

Islandia

Islandczycy wydają się być pierwszymi poważnymi kandydatami do zwycięstwa. Daði og Gagnamagnið pojawiają się się w zielonych strojach z twarzami wokalisty. Są to jednak rysunki niczym z gier komputerowych. Członkowie zespołu mają także półokrągłe keyboardy. Na scenie jest kolorowo i radośnie. Co ciekawe, na koniec występu artyści stoją na scenie w cieszy i nieruchomo aż przez 15 sekund, po czym wybucha pirotechnika.

Serbia

Trzy Beyonce na scenie? Tak wyglądały reakcje wielu dziennikarzy. Serbia postawiła na grupę Hurricane, która składa się z trzech kobiet. Na scenie czuć energię i pewność siebie. Wokalistki wykonują piosenkę Loco Loco jednocześnie tańcząc. Nie można jednak zarzucić im braku umiejętności wokalnych - brzmią fantastycznie! Ten występ z pewnością będzie miał miliony odtworzeń na YouTube.

Gruzja

Gruzja postawiła na spokojną, jednostajną balladę You, którą wykonuje Tornike Kipiani. Na ekranach widać niebieskie wizualizacje, a na ciele wokalisty pojawiają się światła w postaci napisów. Może być to jednak za mało na wejście do wielkiego finału.

Albania

Anxhela Peristeri postawiła na utwór w języku narodowym. Karma to nowoczesna ballada z elementami orientalnymi. Na scenie pojawi się sama, ale i tak zapewni wielkie show. Piosenkarka współpracuje z czerwonymi i niebieskimi wizualizacjami. W połączeniu z dynamicznymi ujęciami kamer tworzy to niesamowity efekt, a sama Anxhela wygląda i brzmi fantastycznie.

Portugalia

Portugalczycy po raz pierwszy w historii postawili na piosenkę w języku angielskim. Zespół The Black Mamba zaśpiewa Love Is On My Side. To spokojna ballada utrzymana w klimacie jazzowym. Występ zaczyna się w kolorach czarno-białych, po czym pojawiają się wizualizacje. Występ jest bardzo klimatyczny.

Bułgaria

Victoria z Bułgarii to jedna z faworytek do zwycięstwa. Piosenkę Growing Up Is Getting Old wykona w magicznej scenografii, która robi ogromne wrażenie. Młoda artystka znajduje się na dużym kamieniu, gdzie położone jest jej zdjęcie z dzieciństwa razem z ojcem. Obok z góry sypie się strumień piasku, który symbolizuje przemijający czas. Podest porusza się po podłodze, na której znajdują się wizualizacje wody, przez co w połączeniu z wizualizacjami przedstawiającymi gwiazdy na niebie ma się wrażenie, że Victoria jest na środku morza w nocy.

Finalndia

Finlandia wraca do korzeni i stawia na popowo-rockową formację Blind Channel, która na scenie w Rotterdamie wykona kawałek Dark Side. Na scenie jest ciemno. Pojawia się mnóstwo świateł, na ekranach widzimy obracające się głowy artystów oraz motyw dłoni. W połączeniu z dynamicznymi ujęciami kamer tworzy to niesamowity efekt. Fani mocnych brzmień będą zachwyceni!

Łotwa

Samanta Tina postanowiła wykonać w Rotterdamie nowoczesną piosenkę The Moon Is Rising. Na scenie widzimy ją w długiej zielonej sukni w towarzystwie trzech chórzystek, które ubrane są w takiej samej kolorystyce. Na ekranach pojawiają się złote wizualizacje. Występ chyba jest zbyt nudny, aby mógł walczyć o awans.

Szwajcaria

Szwajcar Gjon's Tears to jedenz głównych faworytów tegorocznego konkursu. Zaprezentuje skomplikowany, ale nowoczesny i artystyczny występ. Piosenkę Tout l'Univers śpiewa na białej konstrukcji złożonej z kilku kształtów. Gjon spaceruje po niej i wykonuje prostą choreografię. W ostatnim refrenie konstrukcja rozchodzi się na boki. Gjon pozostaje na jednym elemencie i na scenie pojawia się fioletowe oświetlenie. To występ możliwego zwycięzcy, ale istnieją też opinie, że będzie to zbyt trudna prezentacja dla przeciętnego odbiorcy.

Dania

Stawkę drugiego półfinału zamknie Dania, którą reprezentuje duet Fyr & Flamme. Po raz pierwszy od kilkudziesięciu lat Duńczycy wybrali piosenkę w języku narodowym. Øve os på hinanden w połączeniu z kolorową prezentacją pełną neonów z pewnością przyniesie wspomnienia z lat 80. To występ, który na pewno znajdzie swoich odbiorców.

Najnowsze