Eurowizja 2020 - POLSKA. Kto będzie reprezentować nasz kraj?

2020-02-23 16:19
Michał Szpak
Autor: AP/East News

Eurowizja 2020 zbliża się wielkimi krokami. Już niespełna trzy miesiące dzielą nas od finału największego konkursu muzycznego na całym świecie. Dla wszystkich najważniejszą informacją jest zdecydowania ta, kto będzie reprezentował nasz kraj? Wszystkie najważniejsze informacje dotyczące polskiego reprezentanta znajdziecie już teraz na ESKA.pl!

Eurowizja 2020 - Polska przystąpi w tym roku po raz 23. do Konkursu Piosenki Eurowizji, który odbywa się już od 1956 roku. Już od samego początku, impreza cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. To bowiem jedyny taki konkurs na świecie, w którego powstanie zaangażowanych jest aż tyle osób. Z kolejnymi latami, Eurowizja zyskiwała na popularności, a swoje pierwsze kroki na eurowizyjnej scenie stawiała chociażby Celine Dion czy też członkowie zespołu ABBA.

Polska zadebiutowała na Eurowizji w 1994 roku, wysyłając w roli reprezentantki Edytę Górniak. Wokalistka zachwyciła publiczność na całym świecie swoim emocjonalnym wykonaniem hitu To nie ja, za którego tekst odpowiadał ceniony kompozytor Jacek Cygan. Artystka zajęła wówczas drugie miejsce i pomimo tego, że od tej chwili minęło już ponad 25 lat, nikomu z polskich reprezentantów nie udało się dorównać temu wynikowi. Czy tym razem będzie inaczej? Chęć przystąpienia do Eurowizji 2020 zadeklarowało 41 krajów, w tym również Polska. Kto teraz pojedzie na podbój Europy?

Eurowizja 2020 - POLSKA

W tym roku, Telewizja Polska podjęła decyzję o wyłonieniu kandydata spośród uczestników, którzy zgłosili się do specjalnej edycji programu Szansa na Sukces. W każdym z odcinków o możliwość reprezentowania naszego kraju na Eurowizji walczyło 7 wykonawców. W finale znalazło się tylko trzech z nich, po jednym z każdego odcinka - Kasia Dereń, Alicja Szemplińska oraz Albert Cerny. Do Rotterdamu jedzie Alicja Szemplińska!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze