Eurowizja 2017: Mateusz Maga i Kasia Popowska w polskich preselekcjach!

2016-12-30 12:56
Eurowizja 2017: Mateusz Maga i Kasia Popowska w polskich preselekcjach!
Autor: fot. WBF Eurowizja 2017: Mateusz Maga i Kasia Popowska w polskich preselekcjach!

Eurowizja 2017: Mateusz Maga, Kasia Popowska i Daria Zawiałow to pierwsi zainteresowani udziałem w krajowych preselekcjach do przyszłorocznego Konkursu Piosenki Eurowizji w Kijowie. Czy mają szansę odnieść sukces na miarę Michała Szpaka?

Eurowizja 2017: Mateusz MagaKasia Popowska, Daria Zawiałow, Anna Cyzon, Helolove z Adą Szulc, Leszek Stanek, Kuba Jasiecki i Wojciech Bałwako to pierwsi wykonawcy, którzy wyrazili zainteresowanie startem w polskich preselekcjach do 62. Konkursu Eurowizji w Kijowie. Model znany z udziału w czwartej edycji popularnego talent show Top Model postanowił spróbować swoich sił w muzyce i od razu zdecydował się na skok na głęboką wodę. Czy Maga ma szanse odnieść sukces na eurowizyjnej scenie? Tytuł jego piosenki to First Kiss i powinniśmy ją usłyszeć już wkrótce. Z kolei dla Kasi Popowskiej start w konkursie byłby idealną formą promocji jej nadchodzącej płyty pt. Dryfy, której premiera zaplanowana jest na 20 stycznia. Znana z Must Be The Music Anna Cyzon chciałaby reprezentować Polskę z anglojęzycznym utworem Not Completely Yours, który już teraz można znaleźć na YouTube.

Eurowizja 2017: polskie preselekcje

Drugi rok z rzędu TVP zdecydowało się na zorganizowanie otwartych eliminacji. Ze wszystkich zgłoszeń specjalnie utworzona komisja wybierze od 5 do 10 uczestników, z których telewidzowie i jurorzy w stosunku 50/50 wybiorą reprezentanta Polski na Eurowizję 2017 w Kijowie. Zmiany w regulaminie obejmują m.in. zakaz startu w polskich preselekcjach wykonawcom z innych krajów. 

O tym, kto wystąpi w transmitowanych na żywo krajowych eliminacjach do Eurowizji 2017 ma być wiadomo do 27 stycznia.

 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze