Eurowizja 2017: Mateusz Maga i Kasia Popowska w polskich preselekcjach!

2016-12-30 12:56
Eurowizja 2017: Mateusz Maga i Kasia Popowska w polskich preselekcjach!
Autor: fot. WBF Eurowizja 2017: Mateusz Maga i Kasia Popowska w polskich preselekcjach!

Eurowizja 2017: Mateusz Maga, Kasia Popowska i Daria Zawiałow to pierwsi zainteresowani udziałem w krajowych preselekcjach do przyszłorocznego Konkursu Piosenki Eurowizji w Kijowie. Czy mają szansę odnieść sukces na miarę Michała Szpaka?

Eurowizja 2017: Mateusz MagaKasia Popowska, Daria Zawiałow, Anna Cyzon, Helolove z Adą Szulc, Leszek Stanek, Kuba Jasiecki i Wojciech Bałwako to pierwsi wykonawcy, którzy wyrazili zainteresowanie startem w polskich preselekcjach do 62. Konkursu Eurowizji w Kijowie. Model znany z udziału w czwartej edycji popularnego talent show Top Model postanowił spróbować swoich sił w muzyce i od razu zdecydował się na skok na głęboką wodę. Czy Maga ma szanse odnieść sukces na eurowizyjnej scenie? Tytuł jego piosenki to First Kiss i powinniśmy ją usłyszeć już wkrótce. Z kolei dla Kasi Popowskiej start w konkursie byłby idealną formą promocji jej nadchodzącej płyty pt. Dryfy, której premiera zaplanowana jest na 20 stycznia. Znana z Must Be The Music Anna Cyzon chciałaby reprezentować Polskę z anglojęzycznym utworem Not Completely Yours, który już teraz można znaleźć na YouTube.

Eurowizja 2017: polskie preselekcje

Drugi rok z rzędu TVP zdecydowało się na zorganizowanie otwartych eliminacji. Ze wszystkich zgłoszeń specjalnie utworzona komisja wybierze od 5 do 10 uczestników, z których telewidzowie i jurorzy w stosunku 50/50 wybiorą reprezentanta Polski na Eurowizję 2017 w Kijowie. Zmiany w regulaminie obejmują m.in. zakaz startu w polskich preselekcjach wykonawcom z innych krajów. 

O tym, kto wystąpi w transmitowanych na żywo krajowych eliminacjach do Eurowizji 2017 ma być wiadomo do 27 stycznia.

 

Najnowsze