Eurowizja 2014: Artur Orzech będzie komentował występy w Kopenhadze [VIDEO]

2014-04-24 18:40

Artur Orzech będzie komentować Eurowizję 2014. 59. Konkurs Piosenki Eurowizji będzie można oglądać na antenie TVP1, TVP Polonia i TVP Rozrywka. Szczegóły na ESKA.pl.

Eurowizja 2014 odbędzie się 6 (I półfinał), 8 (II półfinał) i 10 maja (finał). Zarówno półfinały i finały będzie można oglądać na TVP1, TVP Polonia i TVP Rozrywka. Całe wydarzenie tradycyjnie będzie komentował Artur Orzech. Takie informacje podała TVP.

Co jeszcze zdradza Telewizja Polska? Tak jak wspomnieliśmy TVP będzie relacjonować całą Eurowizję, która odbywa się w Kopenhadze. W pierwszym półfinale będzie można zobaczyć 6 maja o godzinie 21.00 w TVP1 i TVP Polonia, natomiast w TVP Rozrywka 7 maja o godzinie 21.00.

W drugim półfinale, 8 maja, o godz. 21:00, z numerem My Słowianie/We Are Slavic wystąpią Donatan i Cleo. Emisja tego wykonu odbędzie się w TVP1 i TVP Polonia. Powtórkę będzie można obejrzeć 9 maja o godzinie 20.45 w TVP Rozrywka.

Finał rozpocznie się 10 maja o godz. 21:00 (emisja na TVP1 i TVP Polonia) oraz powtórka 11 maja o 21:00 w TVP Rozrywka.

Na tym nie koniec eurowizyjnych emocji. TVP1 wyemituje Gwiazdy Eurowizji w pierwszej połowie maja. Będzie to cykl sześć programów ilustrowanych materiałami archiwalnymi oraz teledyskami uczestników Eurowizji 2014. W programie tym wystąpią m.in.: Blue Cafe, Jacek Cygan, Michał Wiśniewski, Magda Tul, Maria Szabłowska, Marek Sierocki. Wszyscy Donatan i Cleo - dziennikarze a także artyści biorący wcześniej udział w konkursie Eurowizji opowiedzą o tym wydarzeniu, jego znaczeniu w historii muzyki rozrywkowej, swoich odczuciach związanych z występami. Emisja będzie odbywać się w TVP1 5 i 7-9 maja.

>>> eskaGO - zabierz muzykę ze sobą!

Poza tym w TVP Rozrywka przypomni swoim widzom jeden z odcinków programu Szansa Na Sukces, w którym wykonano piosenki eurowizyjne. W tym odcinku wystąpiło jury z udziałem zespołu Ich Troje. Emisja tego programu odbędzie się 9 maja o godzinie13.45.

My Słowianie - Donatan i Cleo