Emiliano Sala - kim był sportowiec?

2019-02-04 10:40
Emiliano Sala - kim był sportowiec?
Autor: AP/Associated Press/East News Emiliano Sala

Akcja poszukiwawcza Emiliano Sali została zakończona. Dowiedzcie się więcej o tragicznie zmarłym sportowcu.

Emiliano Sala - kim był sportowiec? To pytanie, które może sobie zadawać wiele osób. Informacje o akcji poszukiwawczej Emiliano docierały do nas od 21 stycznia 2019. To własnie wtedy z radarów znikł samolot, na pokładzie którego podróżował sportowiec. Na początku lutego poszukiwania przerwano. Warto dowiedzieć się więcej o Emiliano Sali.

Kim Był Emiliano Sala?

Emiliano Sala był argentyńskim piłkarzem grającym na pozycji napastnika. Na świat przyszedł 31 października 1990 roku. Oznacza to, że w 2019 skończyłby 29 lat. Swoją karierę piłkarską prowadził poza krajem. Grał głównie w klubach francuskich. Zaczynał w 2011 od  Girondins Bordeaux. Następnie wypożyczano go do US Orléans, Chamois Niortais FC orz SM Caen. W 2015 został zawodnikiem FC Nantes.

Gala Mistrzów Sportu 2019 - WYNIKI. Kto został sportowcem roku?

19 stycznia 2019 piłkarz podpisał trzyipółletni kontrakt z walijskim klubem Cardiff City F.C. Emiliano Sala nie zdążył jednak rozegrać żadnego meczu na Wyspach.

Emiliano Sala - katastrofa samolotu

Do katastrofy samolotu, na którego pokładzie leciał Emialano Sala, doszło najprawdopodobniej w poniedziałek 21 stycznia 2019. To wtedy maszyna zniknęła z radarów nad kanałem La Manche. Jeszcze podczas lotu Sala kontaktował się z rodziną i informował o słabym stanie samolotu. Wrak samolotu odnaleziono 3 lutego. Piłkarz podróżował z Nantes do stolicy Walii. We wtorek miał zacząć treningi w nowym klubie.

Od początku wiadomo było, że szanse na odnalezienie Argentyńczyka żywego są znikome. Piłkarze Cardiff i Arsenalu uczcili pamięć Emiliano już 30 stycznia.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze