Egzamin gimnazjalny 2015: czego można spodziewać się na tegorocznym egzaminie? Będzie Hard? [VIDEO]

2015-04-16 13:06
Egzamin Gimnazjalny 2015
Autor: bulls Egzamin Gimnazjalny 2015 - są już pierwsze przecieki?

Egzamin Gimnazjalny 2015: przecieki są już dostępne w sieci? Czego można spodziewać się na egzaminie gimnazjalnym 2015? Pierwsze informacje dotyczące egzaminu gimnazjalnego oraz dokładny terminarz na ESKA.pl 

Czego możemy spodziewać się na egzaminie gimnazjalnym 2015? Czy do sieci trafiły już pierwsze przecieki? Na to nie ma co liczyć. Gdyby, do sieci trafiły arkusze egzaminów mogłoby dojść do unieważnienia całego egzaminu gimnazjalnego 2015. Z pewnością w sieci nie znajdziemy konkretnych pytań z egzaminu gimnazjalnego 2015. Wiemy jednak, jaką formę będzie miała każda z części egzaminu gimnazjalnego. Poniżej znajdziecie dokładne daty poszczególnych części oraz informacje na temat tego, czego można spodziewać się na egzaminie gimnazjalnym 2015

1. Egzamin gimnazjalny 2015 część humanistyczna - 21 kwietnia 2015 roku:

- z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie godz. 9:00 

Tutaj uczniowie zmierzą się jedynie z pytaniami zamkniętymi o różnym poziomie trudności. Do niektórych pytań będą dołączone teksty literackie, popularnonaukowe, tabele, mapy. W tej części egzaminu gimnazjalnego sprawdzane są umiejętności tj.: chronologia historyczna, analiza oraz interpretacja historyczna, znajomość ustrojów, rozpoznawanie i rozwiązywanie problemów współczesnego społeczeństwa, analizowanie wykresów. 

- z zakresu języka polskiego o godz. 11:00 

Egzamin gimnazjalny z języka polskiego będzie zawierał pytania zamknięte i otwarte. Na uczniów czeka m.in. czytanie ze zrozumieniem. Sprawdzona zostanie znajomość lektur i twórczości autorów. Zadaniem otwartym będzie wypowiedź pisemna w formie: rozprawki, opisu, opowiadania, charakterystyki lub sprawozdania. Poza tym mogą pojawić się również zadania, sprawdzające umiejętność tworzenia form użytkowych tj. CV, list motywacyjny, ogłoszenie, zaproszenie, dedykacja, lista otwarty. 

2. Egzamin gimnazjalny 2015 część matematyczno-przyrodnicza 22 kwietnia 2015

- z zakresu przedmiotów przyrodniczych o godz. 9:00 

Egzamin gimnazjalny z przedmiotów przyrodniczych to wyłącznie pytania zamknięte, które sprawdzą wiedzę z zakresu biologii, chemii, geografii i fizyki. 

- z zakresu matematyki o godz. 11:00 

Egzamin gimnazjalny z matematyki to pytania otwarte i zamknięte. Ma za zadanie sprawdzić rozumienie pojęć matematycznych oraz dobieranie strategii matematycznych. Pytania oraz zadania na egzaminie gimnazjalnym z matematyki sprawdzą takiej umiejętności jak: sprawność rachunkowa, odczytywanie wykresów, interpretacja danych tekstowych, liczbowych i graficznych, rozumowanie i tworzenie strategii, modelowanie matematyczne. Pojawią się elementy z arytmetyki i geometrii. 

3. Egzamin gimnazjalny 2015 z języków obcych 23 kwietnia 2015 

- na poziomie podstawowym o godz. 9:00

Ta część jest obowiązkowa dla każdego gimnazjalisty. Znajdą się tutaj pytania sprawdzające umiejętności rozumienia ze słuchu, czytania ze zrozumieniem oraz znajomość funkcji oraz środków językowych. 

- na poziomie rozszerzonym o godz. 11:00 

Do poziomu rozszerzonego podchodzą ci, którzy kontynuują naukę danego języka po szkole podstawowej. Jest to również egzamin dla chętnych. Poziom rozszerzony egzaminu gimnazjalnego obejmuje pytania zamknięte o tej samej formie jak w części podstawowej. Dodatkowo uczniowie będą musieli napisać krótki tekst użytkowy tj.: list, mail, wiadomość zgodnie ze szczegółowymi wskazówkami podanymi w poleceniu. 

>>>One Direction: Zayn Malik i pozostali członkowie 1D na wojennej ścieżce? 

>>>>Brzydcy i Wściekli - parodia Szybkich i Wściekłych nowym hitem YouTube

Czy na egzaminie gimnazjalnym będzie Hard? To zależy od Waszego przygotowania ;) Jeżeli naukę do egzaminu macie już za sobą, to możecie zrobić sobie przerwę na odrobinę muzycznej przyjemności i odpalić teledysk, w którym to Rihanna twierdzi, że wszystko jest Hard ;) 

 

Jak spędzić czas wieczorem? Najlepiej przy dobrym serialu (za darmo i online) - Prawdziwa Historia Rodu Borgiów: 

deri 

 

 

Najnowsze