Edyta Górniak

i

Autor: AKPA Edyta Górniak weźmie udział w Eurowizji 2024?

Gwiazdy

Edyta Górniak jednak wystąpi na Eurowizji 2024? TVP szykuje niespodziankę

2024-04-16 11:08

Edyta Górniak brała udział w tegorocznych preselekcjach do Konkursu Piosenki Eurowizji. Chciała reprezentować Polskę z okazji 30-lecia swojego drugiego miejsca w Dublinie. Jury wybrało jednak Lunę. Teraz okazuje się, że nie wszystko stracone i diwa może być częścią tegorocznej imprezy. Co planuje Telewizja Polska?

Edyta Górniak to bez wątpienia wizytówka Polski na Eurowizji. To ona była pierwszą w historii reprezentantką naszego kraju i to ona też zajęła najwyższe miejsce. Nikt nie pokonał jej drugiego miejsca, które zajęła z przebojową balladą "To nie ja". W tym roku mija 30 lat od jej występu w Dublinie. Z tego powodu Górniak chciała ponownie pojechać na konkurs i zgłosiła się do wewnętrznych preselekcji TVP. Jej propozycja nie zachwyciła jednak komisji, która wybierała reprezentanta Polski. Piosenka "I Remember" zajęła dopiero 18. miejsce. Mimo tego Edyta może dostać szansę uczczenia swojego 30-lecia. TVP zapowiada, że w Eurowizję zaangażowana będzie osoba związana z ważnym dla Polski jubileuszem.

UPS! Blanka nie zna hitów Ich Troje i Górniak. Britney za to doskonale!

Edyta Górniak na Eurowizji 2024?

Edyta Górniak będzie częścią 68. Konkursu Piosenki Eurowizji? Takie podejrzenia mają polscy fani po deklaracjach TVP na konferencji prasowej. Nie chodzi jednak o reprezentowanie Polski, a... podawanie punktów! Stacja zapowiedziała, że polskie punkty przekaże osoba z ważną dla naszego kraju rocznicą. Nazwisko mamy poznać na dniach, ale wszystko wskazuje na to, że będzie to właśnie Górniak.

Eurowizja 2024 - kiedy i gdzie?

68. Konkurs Piosenki Eurowizji odbędzie się w Malmö w obiekcie sportowo-widowiskowym Malmö Arena. Półfinały zorganizowane zostaną 7 i 9 maja 2024. Zwycięzcę poznamy podczas wielkiego finału 11.05.2024. Wydarzenie trafi do Szwecji z powodu tegorocznej wygranej Loreen z piosenką "Tattoo".