Dziewczyny z Dubaju - piosenka z filmu. Doda o życiu w kłamstwie

2021-06-24 15:57
Doda - Don't Wanna Hide
Autor: Mateusz Motyczyński (UMG)

Dziewczyny z Dubaju to najbardziej wyczekiwany polski film tego roku. Jego producentką jest Doda, a reżyserem Maria Sadowska. Po półtorarocznej przerwie muzycznej Doda zaprezentowała kawałek Don’t Wanna Hide. To właśnie ta piosenka zwiastuje premierę nadchodzącego filmu. O czym jest ten numer?

Singiel Don’t Wanna Hide to nie tylko gratka dla wszystkich fanów spragnionych premierowego materiału muzycznego od Dody. To także utwór promujący film Dziewczyny z Dubaju, którego artystka jest producentką. Nowoczesny, utrzymany w klubowym tonie numer z miejsca wpada w ucho za sprawą chwytliwego rytmu oraz niepodrabialnego wokalu artystki. Don’t Wanna Hide jest także intrygujący w warstwie tekstowej. O ważnym przekazie utworu Dorota Rabczewska mówi: Utwór opowiada o życiu w kłamstwie, o relacji, która jest zbudowana na sztucznej nadziei, o chęci wyrwania się z tej iluzji, w której sieć można wpaść zupełnie nieświadomie. To także piosenka o nieukrywaniu swoich potrzeb i marzeń o szczerej miłości. O odwadze, by wyrzucić z siebie prawdę i uwolnić się od gry pozorów, bez względu na cenę, którą przyjdzie nam zapłacić. Bo najgorsza prawda jest lepsza od najpiękniejszego kłamstwa. A o prawdziwą miłość zawsze warto walczyć.

Gorąca 20 Radia ESKA – notowanie 18.06.2021

Doda napisała utwór wspólnie z Patrykiem Kumórem, Dominikiem Buczkowskim-Wojtaszkiem i Lanberry. Fanów na pewno zainteresuje i ucieszy informacja, że do Don’t Wanna Hide powstał także polski tekst. W klipie do Don’t Wanna Hide pojawiły się ujęcia z filmu – to pierwsza okazja, by szersze grono odbiorców mogło zobaczyć sceny z Dziewczyn z Dubaju. 

Dziewczyny z Dubaju - co wiemy o filmie?

Film „Dziewczyny z Dubaju” bez wątpienia jest jedną z najbardziej wyczekiwanych premier ostatnich lat w polskim kinie. Za reżyserię odpowiada Maria Sadowska, scenariusz napisał Mitja Okorn, a zdjęcia to zasługa Artura Reinharta. W filmie zagrali m.in. Paulina Gałązka, Katarzyna Figura, Jan Englert, Katarzyna Sawczuk, Olga Kalicka, Anna Kaczmarczyk i Józef Pawłowski. Dziewczyny z Dubaju oparte są na książce Piotra Krysiaka o tym samym tytule. Główna bohaterka filmu, Emi, to młoda ambitna dziewczyna, która od lat marzy o wielkim świecie. Gdy tylko nadarza się okazja, bez wahania wskakuje w jego tryby, stając się ekskluzywną damą do towarzystwa. Wkrótce to ona na zaproszenie arabskich szejków zaczyna werbować polskie miss, celebrytki, gwiazdy ekranu i modelki. Jednak ten niedostępny, opływający w luksusy świat już niedługo pokaże swoją mroczną stronę… Więcej na temat Dziewczyn z Dubaju można przeczytać tutaj.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze