Dzień Wagarowicza 2021 - kiedy jest i czy uczniowie mogą odpuścić wtedy lekcje?

2021-02-23 12:35 ek
szkoła
Autor: Grzegorz Bukala/REPORTER/EastNews

Dzień Wagarowicza już niedługo. Bez dwóch zdań to ulubiona data uczniów w szkolnym kalendarzu. Choć święto nie jest oficjalne, większość nauczycieli pochodzi do tego z życzliwością. Kiedy w tym roku jest Dzień Wagarowicza? Czy uczniowie mogą odpuścić wtedy lekcje bez żadnych konsekwencji?

Dzień Wagarowicza 2021 - kiedy jest i czy uczniowie mogą odpuścić wtedy lekcje? To ciekawi wielu uczniów - tych młodszych i starszych. Dzień Wagarowicza to nic innego jak czas, kiedy młodzież samowolnie uchyla się od obowiązków szkolnych. Choć jest świętem nieformalnym, obchodzi go większość uczniów, a nawet nauczycieli. Niektórzy wykazują się dużą życzliwością i przymykają oko na wiosenne wagary swoich podopiecznych. Młodsi uczniowie w Dzień Wagarowicza w większości szkołach nie mają lekcji, tylko robią marzanny, a następnie wybierają się na spacer by wrzucić je do wody lub spalić w ognisku. Topienie tak zwanej kukły, oznacza nic innego jak pożegnanie zimy.

Wagary zazwyczaj kojarzą się ze sporym wykroczeniem w szkole, a konsekwencje są takie, że uczeń może mieć obniżoną ocenę z zachowania, albo nawet wpisaną uwagę do dziennika. O wybryku mogą zostać także poinformowani rodzice, którzy z pewnością nie przejdą obok tego obojętnie. Jak jest w takim razie z Dniem Wagarowicza? Kiedy wypada i czy uczniowie mogą legalnie odpuścić wtedy lekcje?

Teledyski kręcone w szkole! Pamiętasz je wszystkie?

Dzień Wagarowicza 2021 - kiedy jest i czy jest wolne?

Kiedy jest Dzień Wagarowicza i czy jest wtedy wolne? Co roku to nietypowe święto obchodzi się w pierwszy dzień kalendarzowej wiosny, czyli 21 marca. Co ciekawe, te 'święta' pokrywają się ze sobą nie bez powodu! Otóż żegnamy się z nieprzyjemnymi warunkami atmosferycznymi, przyroda zaczyna budzić się do życia, a młodzież jest wniebowzięta i pełna energii. Niestety w tym roku Dzień Wiosny, a zarazem Dzień Wagarowicza, wypada w niedzielę i jego świętowanie tym razem przepada. Spokojnie, być może nauczyciele przymkną oko i uda się 'obchodzić' ten dzień w poprzedzający piątek lub w poniedziałek.

Najnowsze