Dua Lipa, Rita Ora, 5SOS i inni we wspólnej piosence. O co chodzi w projekcie?

2020-04-21 13:57 MK
Dua Lipa
Autor: VALERIE MACON/AFP/East News

Chcielibyście usłyszeć najpopularniejsze gwiazdy muzyki w jednym kawałku? Już niebawem będzie to możliwe! Piosenkarki i piosenkarze na całym świecie angażują się w projekty, mające na celu wsparcie zarówno ich fanów, jak i służby zdrowia w tym ciężkim dla wszystkich czasie. Dua Lipa, Rita Ora i wielu innych artystów zapowiedziało wyjątkowy projekt. O szczegółach przeczytacie na ESKA.pl.

Mabel, Dua Lipa, Chris Martin czy Ellie Goulding to zaledwie kilka nazwisk z całej plejady gwiazd, które zdecydowały się na nagranie wspólnego utworu, mającego nieść otuchę słuchaczom w dobie pandemii koronawirusa. Artyści, których doskonale znacie z anteny Radia ESKA, chętnie angażują się w pomoc innym. To właśnie oni, jako jedni z pierwszych, zagrali darmowe koncerty w sieci. Nie mogło ich zatem zabraknąć w projekcie stworzonym przez brytyjskiego nadawcę BBC.

Pandemia koronawirusa zmieniła życie nas wszystkich. Liczba zachorowań w Polsce wynosi już blisko 10 tysięcy, natomiast na całym świecie ponad 2.5 miliona. W pomoc zakażonym wirusem z Wuhan, a także służbie zdrowia, która pracuje w pocie czoła zaangażowały się największe gwiazdy show-biznesu. Lady Gaga we współpracy ze Światową Organizacją Zdrowia i Global Citizen stworzyła koncert One World Together At Home, podczas którego zebrano prawie 130 milionów dolarów, a Fundacja TVN #koncertdlabohaterów, w którym udział wzięły między innymi Roksana Węgiel, Viki Gabor czy Margaret. Głośnym projektem będzie na pewno ten, w którego powstanie zaangażowały się Dua Lipa, Ellie Gouilding i szereg innych gwiazd.

Nowości Muzyczne 2020: premiery, które musisz nadrobić! [#zostańwdomu]

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Piosenka charytatywna gwiazd

Jak poinformowała stacja BBC, prawie dwudziestu artystów wyraziło chęć nagrania wspólnego coveru piosenki Foo Fighters Times Like These. W utworze, który swoją premierę będzie miał 23 kwietnia, usłyszymy Dua Lipę, Ritę Orę, Anne-Marie, Bastille, Ellie Goulding, Jess Glynne, Palomę Faith, Rag ‚N’ Bone Mana, Chrisa Martina, Grace Cartera, Dermota Kennedy'ego, Mabel, Sigrid, Biffy Clyro, Royal Blood czy 5 Seconds of Summer. Cały dochód ze sprzedaży kawałka zostanie przekazany na Fundusz Solidarności Covid-19 Światowej Organizacji Zdrowia.

Najnowsze