Don Vasyl - wiek, MMA, piosenki, dzieci, żona, piosenki, koncerty

2022-08-12 17:02
Don Vasyl
Autor: PIOTR KAMIONKA/REPORTER

Don Vasyl to najpopularniejszy w Polsce piosenkarz romski. Jego piosenki nawiązujące do jego rodzimej kultury podbiły serca Polaków. Wielokrotnie był gościem telewizyjnych koncertów, ale nie wszyscy dobrze go znają. Kim jest Don Vasyl? Co wiadomo o jego życiu? Jakie są jego najpopularniejsze piosenki?

Don Vasyl to ikona muzyki romskiej. W Polsce jest wielu fanów tego gatunku, a więc na wielu imprezach telewizyjnych nie może zabraknąć jego największej gwiazdy. Choć muzyk od lat odnosi wielkie sukcesy, część widowni może go nie znać. Mowa przede wszystkim o młodych odbiorach. Kim jest Don Vasyl? To pytanie z pewnością zadaje sobie wielu z nich. Zgromadziliśmy najważniejsze informacje o piosenkarzu.

Don Vasyl - wiek, data urodzenia, prawdziwe imię

Don Vasyl urodził się 10 kwietnia 1950 roku w Łodzi. Po narodzinach nazywał się Kazimierz Doliński. Używał tych danych do 1989 roku. Wtedy zmienił imię i nazwisko na Wasyl Szmidt.

ESKA XD #027 - TOKIO 2020, KRÓLOWA I KONKWISTADOR, ASFALT Z GUMY

Don Vasyl - piosenki

Najpopularniejsze piosenki Don Vasyla to:

  • Ore, ore
  • Gdzie moja młodość
  • Zagraj mi piękny Cyganie
  • Ja już wygrałem
  • Tańcz ze mną moje życie
  • Jedno jest niebo dla wszystkich
  • Wypijmy zdrowie dam

Don Vasyl - dzieci, żona

Niektórzy zastanawiają się, czy Don Vasyl ma rodzinę. Okazuje się, że tak. Jego małżonką jest Maria Szmidt, która także jest piosenkarką. Don Vasyl ma trójkę dzieci. Są to Dziani Szmidt, Agnieszka Szmidt i Wasyl Szmidt Junior.

Don Vasyl - MMA

W lipcu 2021 pojawiła się informacja, która zdziwiła wiele osób. Don Vasyl miał wziąć udział w walce MMA VIP. Gala odbyła się w październiku i piosenkarz pojawił się na niej jedynie w roli gościa muzycznego.

Don Vasyl - koncerty

Don Vasyl co roku gra wiele koncertów w całej Polsce. Pojawia się także na festiwalach i biesiadach. W 2021 roku zorganizował trasę koncertową i wystąpił w Ciechocinku, Międzyzdrojach, Piotrkowie Trybunalskim, Częstochowie i Koszalinie.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze