Do Polski zmierza fala mrozu. Synoptycy ostrzegają przed gęstymi mgłami i opadami

2022-11-30 10:41
zima
Autor: pixabay.com

Prognoza pogody wskazuje na to, że zima 2022/23 dopiero się rozkręca. Wszystko przez niż, który zmierza do naszego kraju. Przyniesie on nie tylko gęste mgły i opady śniegu, ale również siarczyste mrozy.

Fala mrozu w Polsce będzie spowodowana wyżem, który dociera do naszego kraju z Rosji. Pogoda na początek grudnia 2022 będzie kształtowana głównie przez wyż z północno-wschodniej Europy. Choć wiatr będzie słaby i umiarkowany, to gęste mgły i opady mogą być bardzo dokuczliwe. Szczególnie dla kierowców. Mrozy będą nawet dwucyfrowe. Temperatura, lokalnie spadnie poniżej -20 st.C. Wyż znad Rosji, z ciśnieniem sięgającym nawet 1050 hPa, przyniesie ze sobą także śnieżyce. Pierwsze opady mają pojawić się pod koniec pierwszego tygodnia. Wszystko wskazuje na to, że fala mrozu i opady śniegu sprawią, że tegoroczne święta będą białe.

Najlepsze świąteczne piosenki. Dzięki nim poczujesz magię świąt

Burger Drwala w wersji FIT. Jak zrobić go w domu? | ESKA XD - Fit vlog #62

Pogoda - grudzień 2022

Początek grudnia 2022 nie przyniesie nam siarczystych mrozów, jednak w ciągu kolejnych dni pogoda może znacznie się zmienić. W pierwszym tygodniu grudnia 2022 temperatury, w całej Polsce, wyniosą maksymalnie 1 st.C. Najcieplej będzie na południu i zachodzie. Z kolei najniższe temperatury, około -5 st.C., zostaną odnotowane na północy i wschodzie. Nocami jednak powinniśmy spodziewać się sporych przymrozków. Momentami temperatura może spaść nawet poniżej -16 st.C. W wielu miejscach będą się tworzyły mgły, okresami marznące. Największa fala mrozu dotrze na przełomie pierwszej i drugiej dekady grudnia.

Najkrótszy dzień w roku 2022 - ile trwa i kiedy jest? [DATA]

Prognoza pogody - mróz i gęste mgły

Pogoda w drugiej połowie grudnia 2022 nie będzie łaskawa. W okresie przedświątecznym powinniśmy przygotować się na gęste mgły, siarczyste mrozy i marznący deszcz. Temperatury spadną nawet poniżej -20 st.C. We wschodnich i północnych rejonach Polski będzie najzimniej. Termometry, w dzień będą pokazywały około -12 st.C. Jednak noce będą zdecydowanie chłodniejsze. Z kolei na zachodzie i południu temperatury wyniosą maksymalnie 4 st.C. w dzień.

Sonda
Pogoda w Polsce - jaką temperaturę lubisz najbardziej?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze