Dlaczego Australia jest na Eurowizji?

2021-05-18 20:17 PK
Dlaczego Australia jest na Eurowizji?
Autor: EAST NEWS Dlaczego Australia jest na Eurowizji?

Dlaczego Australia jest na Eurowizji? Takie pytanie zadaje sobie mnóstwo osób, które nie są na bieżąco z Konkursem Piosenki Eurowizji. Specjalnie dla nich wyjaśniamy obecność tego kraju w konkursie.

Dlaczego Australia jest na Eurowizji? Konkurs organizowany corocznie od 1956 roku przeznaczony jest wyłącznie dla krajów europejskich, na co wskazuje chociażby sam przedrostek 'euro'. No właśnie, więc czemu w Konkursie Piosenki Eurowizji bierze udział państwo z tak odległego zakątka świata? To pytanie pojawia się od 2014 roku, czyli od 59. edycji konkursu, kiedy to Australia zadebiutowała na imprezie. 

Magdalena Tul wspiera Rafała Brzozowskiego przed Eurowizją

Dlaczego Australia jest na Eurowizji?

Zaproszenie Australii przez organizatorów do konkursu było eksperymentem oraz swojego rodzaju podziękowaniem za olbrzymie zainteresowanie imprezą w tym kraju. Rok później Australia została dopuszczona do jubileuszowego, 60. Konkursu Piosenki Eurowizji, podczas którego wystąpiła jednorazowo jako gość specjalny z okazji 60-lecia widowiska. W 2016, 2017, 2018 i 2019 roku Australia wzięła udział w konkursie jako pełnoprawny uczestnik. 

Najnowsze