Dlaczego Artur Orzech nie komentuje Eurowizji 2021?

2021-05-22 18:52 Adrian Rybak
Artur Orzech
Autor: wbf

Artur Orzech znany jest Polakom z komentowania Eurowizji. Tegoroczny konkurs zacznie się we wtorek 18.05.2021 i potrwa do soboty 22.05.2021. Jak zawsze, półfinały i finał będzie można obejrzeć na antenie pierwszego kanału Telewizji Polskiej. W tym roku nastąpi jednak pewna zmiana, która zaskoczy wielu widzów. 65. Konkurs Piosenki Eurowizji nie zostanie skomentowany przez Artura Orzecha. Dlaczego taka zmiana?

Artur Orzech nie komentuje Eurowizji 2021. To wyjątkowa sytuacja dla polskich widzów, ponieważ Orzech komentował konkurs odkąd Polska bierze udział. Przypuszczenia o zmianie pojawiły się po informacji o zakończeniu współpracy pomiędzy dziennikarzem a TVP przy programie Szansa na sukces. Odejście Artura Orzecha z TVP jest definitywne, w tym roku podczas koncertów słyszymy inny głos. Artur Orzech komentował Eurowizję dla polskich widzów od 1994 roku. Niejednokrotnie prowadził także preselekcje mające na celu wybór polskiego reprezentantach. Zasiadał także w komisjach decydujących. Sam jest wielkim fanem konkursu. Fani Eurowizji z pewnością zatęsknią za jego głosem. Jego komentarze były już tradycją. Kogo słyszymy zamiast niego?

Eurowizja 2021 - relacja z turkusowego dywanu

Eurowizja 2021 - kto skomentuje konkurs?

Miejsce Artura Orzecha w programie Szansa na sukces zajęli dziennikarz Marek Sierocki. Ten sam legendarny dziennikarz komentuje również Eurowizję 2021. Jednak tym razem Eurowizji nie komentuje tylko jednak osoba. Sierocki ma towarzystwo. Drugim komentatorem został popularny prezenter TVP Aleksander Sikora. Ma on już doświadczenie w eurowizyjnym świecie. W 2019 roku razem z Idą Nowakowską i Roksaną Węgiel poprowadził Eurowizję Junior w Gliwicach.

Eurowizja 2021 - kto z Polski?

Reprezentantem Polski na 65. Konkursie Piosenki Eurowizji jest piosenkarz i prezenter telewizyjny Rafał Brzozowski. Jego piosenka to The Ride, której klimat utrzymany jest w stylistyce lat 80. Wybór spotkał się z chłodnym przyjęciem. Według wielu osób na konkurs powinna pojechać Alicja Szemplińska, która miała reprezentować Polskę w 2020 roku.

Najnowsze