Disco Polo w polityce! Które piosenki były w spotach wyborczych?

2017-06-02 18:44
Disco Polo w polityce! Które piosenki były w spotach wyborczych?
Autor: fot. YouTube.com/TopOneNo1 screen z teledysku TOP ONE | OLE! OLEK (1995)

Disco Polo w polityce pojawiało się kilkukrotnie! Kto korzystał z utworów tego gatunku? Sprawdźcie!

Znani artyści z piosenkami Disco Polo pomagali politykom podczas kampanii wyborczych. Najgłośniej było w 1995 roku, kiedy to o fotel prezydenta ubiegał się reprezentant PSL, Waldemar Pawlak i SLD, Aleksander Kwaśniewski. Jak dobrze pamiętamy, wygrał Aleksander Kwaśniewski, który posiłkował się hitem pt. Ole Olek!, grupy Top One. Swoją drogą była to jedna z pierwszych piosenek w historii polskiej polityki, wykorzystana w kampanii wyborczej. Nie wiadomo, jak bardzo utwór przekonał i zachęcił ludzi do głosowania na kandydata.

Sprawdź najlepsze piosenki disco polo i oglądaj najlepsze programy Disco polo. >>

Piosenka Ole Olek długo nie schodziła ze szczytów list przebojów, a co ciekawe, zespół nie otrzymał żadnego wynagrodzenia od sztabu wyborczego.

 

Muzyka Disco Polo pojawiła się również w spotach przed wyborami parlamentarnymi w 1993 i 1997 roku. W tym drugim terminie z list Polskiego Stronnictwa Ludowego startował o mandat posła, Sławomir Świerzyński, lider wykonującego. Bez powodzenia. 

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze