Despacito usunięte z YouTube - wiemy, kto za tym stoi!

2018-05-29 14:16
Despacito usunięte z YouTube - wiemy, kto za tym stoi!
Autor: fot. YouTube.com/Luis Fonsi Oficial screen z teledysku na youtube Luis Fonsi - Despacito ft. Daddy Yankee

Na początku kwietnia 2018 najpopularniejszy hit na YouTube zniknął z serwisu! Wiemy już, kto za tym stoi!

Despacito usunięte z YouTube zostało w kwietniu 2018 roku. Teledysk Luisa Fonsiego, cieszący się rekordową liczbą pięciu miliardów wyświetleń, niespodziewanie zniknął z sieci. Każdy się zastanawiał, co się stało z absolutnym numerem 1 poprzednich wakacji. Jak się okazało hiszpański singiel nie był ofiarą w tej całej sytuacji. Najbardziej znane utwory największych gwiazd muzyki tj. Selena Gomez, Shakira, Taylor Swift czy Adele, zmieniły swoje nazwy. Policja zatrzymała już osoby odpowiedzialne za ten czyn. 

Despacito usunięte - kto to zrobił?

Despacito zniknęło z YouTube na ponad godzinę! Początkowo zdjęcie/okładka teledysku Despacito pokazywała grupę ludzi w maskach i pistoletach. Po kliknięciu przycisku "play" wyskakiwało powiadomienie, że film jest niedostępny. Co więcej, na twitterowym koncie, hakerzy chwalili się swoją działalnością. Jeden z postów brzmiał: - To tylko dla zabawy. Złamaliśmy w bardzo prosty sposób ten skrypt VEVO.

Despacito to wielki hit poprzedniego lata! A co będzie hitem lata 2018? POSŁUCHAJ! >>

Już wiadomo, kto odpowie za usunięcie Despacito i zmienienie nazw oraz opisów wielu hitów. Nastolatkowie, którzy włamali się na konto VEVO w serwisie YouTube, to Nassim B. i Gabriel K.A.B. - na Twitterze używali pseudonim Prosox i Kuroi'ish. Młodzi hakerzy, tylko miesiąc po tym zdarzeniu przebywali na wolności. Jak informują zagraniczne serwisy internetowe, usłyszeli po 5 i 6 zarzutów. 

 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze