Denis Urubko - Taniec z gwiazdami, wiek, K2, dzieci, książka, Adam Bielecki, żona, wzrost, Instagram

2021-06-16 12:40 kg
Denis Urubko
Autor: Karol Porwich/East News

Denis Urubko to jeden z najlepszych alpinistów na świecie, instruktor wspinaczki, zdobywca Korony Himalajów i Karakorum oraz były żołnierz armii Kazachstanu. Jest pierwszym zimowym zdobywcą dwóch ośmiotysięczników - Makalu i Gasherbrum II. W 1999 roku w zaledwie 42 dni zdobył pięć szczytów, które wymagane były do uzyskania tytułu Śnieżnej Pantery. Czego jeszcze nie wiecie o himalaiście? Sprawdźcie!

Denis Urubko - Taniec z gwiazdami, wiek, K2, dzieci, książka, Adam Bielecki, żona, wzrost, Instagram - to informacje, które najbardziej interesują was w temacie himalaisty. 12. edycja Tańca z gwiazdami zbliża się wielkimi krokami. Wiadomo już, że w najnowszej odsłonie hitowego programu Polsatu swoje taneczne zaprezentują Oliwia Bieniuk, córka Anny Przybylskiej oraz Jarosława Bieniuka, a także Denis Urubko - jeden z najznakomitszych alpinistów na świecie. Poznajcie go bliżej.

Najprzystojniejsi aktorzy z tureckich seriali. TOP10 | ESKA XD - Hotplota #24

Denis Urubko - wiek, wzrost

Denis Urubko urodził się 29 lipca 1973 roku w Niewinnomyssku, w Rosji. Ma 47 lat. Nie wiadomo natomiast, ile ma centymetrów wzrostu.

Denis Urubko - dzieci, żona

Himalaista jest po raz piąty żonaty i ma ośmioro dzieci.

Denis Urubko - Taniec z gwiazdami

W jesiennej ramówce 2021 roku na antenie Polsatu zadebiutuje kolejna, 12. już edycja Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami. Wiadomo już, że wśród uczestników pojawią się Oliwia Bieniuk oraz Denis Urubko.

Denis Urubko - Adam Bielecki

Denis Urubko, Adam Bielecki, Piotr Tomala oraz Jarosław Botor 27 stycznia 2018 roku przerwali swoją zimową wyprawę na K2, aby wziąć udział w akcji ratowniczej na Nanga Parbat, podczas której pomocy potrzebowali Élisabeth Revol i Tomasz Mackiewicz. Urubko oraz Bielecki nocą dotarli do Revoli i sprowadzili ją do obozu, a następnie z pomocą Tomali i Botora przetransportowali ją do helikoptera. Tomasza Mackiewicza niestety nie udało się uratować, ponieważ dojście do niego było niemożliwe, ze względu na warunki pogodowe. Akcja ratunkowa, w której kluczową rolę odegrali Bielecki oraz Urubko, odbiła się szerokim echem w mediach na całym świecie.

Denis Urubko - książka

Denis ma na koncie kilka pozycji książkowych, a wśród nich: Absurd Everestu, Skazany na góry, Czekan porucznika.

Denis Urubko - Instagram

Himalaista ma oczywiście konto na Instagramie - @urubkodenis.

Najnowsze