Dawid Podsiadło

i

Autor: fot. Daniel Jaroszek

Dawid Podsiadło - znaczenie piosenki Post wbija w fotel. Co chciał przekazać artysta?

2022-06-24 11:18

Dawid Podsiadło powrócił! Najpopularniejszy wokalista w naszym kraju oficjalnie rozpoczął nową erę, której pierwszym przedsmakiem jest piosenka Post. W trwającym niespełna 3 minuty kawałku artysta wypunktowuje hipokryzję polskiego społeczeństwa. Takiego kawałka od niego chyba nikt się nie spodziewał!

Powrót Dawida Podsiadło był jednym z najbardziej wyczekiwanych w tym roku. Wszystko stało się jasne, gdy artysta rozpoczął zaplanowaną od dawna trasę koncertową po stadionach i już podczas pierwszego show w Gdańsku wykonał dwa premierowe kawałki - Post oraz Szarość i róż. Pierwszy z nich ukazał się w wersji studyjnej w piątek, 24 czerwca. Piosenka Post to utwór, jakiego w katalogu artysty jeszcze nie było. Do tej pory Dawid Podsiadło unikał kontrowersyjnych tematów, bo jak tłumaczył w wywiadach, nie czuł, że jest odpowiednią osobą do komentowania otaczającej nas wszystkich rzeczywistości. Czwarta płyta wokalisty może być pod tym względem przełomem. W pierwszym singlu Post Dawid Podsiadło wypunktowuje hipokryzję polskiego społeczeństwa. W szczerym poście pozostawionym w mediach społecznościowych piosenkarz przyznaje, że sam, podobnie do każdego z nas, walczy z nią na co dzień.

Dawid Podsiadło - KONCERTY Post Produkcja 2022: kiedy i gdzie wystąpi? [DATY, MIASTA]

Sanah o płycie Uczta, spotkaniach z fanami i nowej piosence z Dawidem Podsiadło

Dawid Podsiadło - znaczenie piosenki Post

Kawałek Post ma szansę stać się jednym z największych hitów tych wakacji. Nie jest to jednak lekki i przyjemny utwór, a szczera opinia artysty na temat rzeczywistości, w której żyjemy. Sam Dawid tłumaczy znaczenie utworu w taki sposób:

Nie jestem nawet strażnikiem Teksasu, więc tym bardziej średni ze mnie strażnik moralności. Natomiast wiem, że przez całe życie jedna cecha mnie nadzwyczajnie wkurza zarówno u mnie jak i u innych. To hipokryzja. Z tą, którą mam w sobie, walczę na co dzień. I, jak to zwykle w walce bywa, raz wygrywam, raz przegrywam. Natomiast o tej, do której nie dosięgam - piszę piosenki. Często wydaje się nam, że nasz punkt widzenia to jedyny słuszny punkt. Tworząc POST chciałem przypomnieć starą jak świat maksymę, że jeśli chcemy zmieniać świat na lepsze, to warto najpierw popracować nad sobą.

Co sądzicie o obranym przez wokalistę kierunku? 

Sonda
Czekasz na czwartą płytę Dawida Podsiadło?