Dawid Podsiadło i PRO8L3M razem w piosence LIS! Wyjątkowa wersja sentymentalnego hitu

2019-11-28 12:23 RW
Dawid Podsiadło i PRO8L3M razem w piosence LIS! Wyjątkowa wersja sentymentalnego hitu
Autor: okładka singla LIS Dawid Podsiadło i PRO8L3M razem w piosence LIS! Wyjątkowa wersja sentymentalnego hitu

Dawid Podsiadło i PRO8L3M udostępnili wspólny utwór - remiks do piosenki LIS, która znalazła się na trzeciej płycie Podsiadły, wydanej w ubiegłym roku, Małomiasteczkowy. Jak bardzo różni się od wersji oryginalnej? Porównajcie sami - na ESKA.pl

Remiks utworu LIS autorstwa PRO8L3M znalazł się na reedycji płyty, zatytułowanej Re: Małomiasteczkowy. A już dziś można posłuchać utworu w serwisach streamingowych oraz kanale YouTube, gdzie piosence towarzyszy animacja. - Propozycję zrobienia remiksu przyjęliśmy bez wahania, bo LIS to kawał bardzo dobrej muzyki. Z oryginału, skomponowanego przez Bartka Dziedzica, wykorzystałem przepiękny motyw syntezatora łączący dwa ostatnie refreny oryginału, który pociąłem i potraktowałem jako sampel. Stawiając na brzmieniowy minimalizm i wyeksponowanie wokali, wokoło tej idei dobudowałem resztę brzmień, a Oskar dograł bardzo wyjątkową ósemkę. Muzyka powstała w Los Angeles, wokal zarejestrowaliśmy w Warszawie. Natomiast całość zmiksował i zmasterował nasz człowiek Piotrek Witkowski. - mówi Steez83 z duetu PRO8L3M, producent nagrania.

PRO8L3M to zjawisko, obok którego nie sposób przejść obojętnie. Od momentu debiutu w 2013 roku każde kolejne wydawnictwo zespołu przynosi platynowe płyty i elektryzuje coraz większe kręgi słuchaczy. Regularnie wyprzedając największe sale koncertowe w Polsce, PRO8L3M pozostaje jednym z fenomenów muzycznych ostatnich lat. Duet porusza i łączy odbiorców różnych gatunków - od hip-hopu po alternatywę. W ich pełnej popkulturowych nawiązań twórczości tematyka nowych technologii i futuryzm mieszają się z sensacyjnymi opowieściami.

Dawid Podsiadło i PRO8L3M - remiks piosenki LIS

Premiera płyty Re: Małomiasteczkowy już jutro, 29 listopada. Znajdują się na niej utwory z podstawowej wersji albumu, nagrania akustyczne, na żywo, nagrane w Tatrach, oraz remiksy. Utwory akustyczne były ujawniane w serwisach streamingowych i na kanale YouTube artysty, jako zapowiedź trasy „Leśna muzyka”, która będzie pierwszą w pełni akustyczną w karierze Podsiadło. Wyprzedana trasa rozpocznie się pod koniec stycznia i potrwa do końca maja 2020 roku.

Najnowsze