Damiano z Maneskin uratował koleżankę z zespołu? Szokujące nagranie w sieci

2021-06-25 16:51 AR
Damiano David
Autor: EBU / ANDRES PUTTING

Damiano David, wokalista włoskiego zespołu Maneskin, niespodziewanie stał się światową gwiazdą. Po zwycięstwie na Eurowizji 2021 rockowa grupa odniosła światowy sukces. Z tego powodu wyruszyli w trasę promocyjną po Europie. W jedynym z miast mogło dojść do tragedii. Nie stało tak się właśnie dzięki Damiano. Co się wydarzyło?

Damiano David stał się bohaterem w oczach fanów zespołu Maneskin! Wszystko za sprawą jednej sytuacji. Niektórzy wielbiciele młodego rockmana uważają, że uratował życie swojej koleżance z zespołu - basistce Victorii de Angelis. Wszystko wydarzyło się w holenderskim Amsterdamie. Członkowie zespołu Maneskin stanęli na chodniku przy ulicy. W jednym momencie Victoria przypadkiem stanęła na ścieżce rowerowej. Tam niespodziewanie pojawił się motocykl, który jechał z dużą prędkością. Victoria nie widziała go, ale na szczęście Damiano był spostrzegawczy. W ostatniej chwili złapał Victorię za ramię i pociągnął w swoją stronę. W tym momencie skuter przejechał tuż za plecami artystki. Nagranie trafiło do sieci i stało się prawdziwym hitem. Damiano mógł przeczytać wiele pochwał. Film pokazujący ten moment można zobaczyć niżej.

Eurowizja 2021. Zwycięzca Konkursu Piosenki Eurowizji

Maneskin wystąpią w Polsce

Zespół Maneskin zdobył wielką sławę wśród Polaków. Ich piosenki stały się prawdziwymi hitami w aplikacjach streamingowych. Z tego powodu zespół pojawi się w Polsce aż dwukrotnie. 26 czerwca zagraną w Sopocie podczas Polsat SuperHit Festival, a 19 sierpnia w Gdyni w Opern'er Park.

Maneskin - kim są, piosenki, członkowie, X Factor

Zespół Maneskin powstał w 2016 roku. W jego skład wchodzą wokalista Damiano David, gitarzyści Victoria De Angelis i Thomas Raggi i perkusista Ethan Torchio. Rok po założeniu Maneskin wystąpili we włoskiej wersji programu X Factor, gdzie zajęli drugie miejsce. Ich najpopularniejsze piosenki to Zitti e buoni, I Wanna Be Your Slave, Coraline, Chosen, Torna a casa, L'altra dimensione i Vent'anni.

Najnowsze