Damiano David - wiek, wzrost, dziewczyna, Eurowizja, Instagram, Maneskin

2021-06-26 21:01
Damiano David
Autor: EBU / ANDRES PUTTING

65. Konkurs Piosenki Eurowizji przechodzi do historii! W sobotę 22 maja 2021 roku o kryształową statuetkę w kształcie mikrofonu walczyli reprezentanci 26 państw. Najlepszy okazał się jednak zespół Måneskin, który wykonaniem piosenki Zitti E Buoni wywalczył zwycięstwo dla Włoch. Na czele rockowego zespołu stoi charyzmatyczny wokalista - Damiano David. Poznajcie go bliżej.

Damiano David - wiek, wzrost, dziewczyna, Eurowizja, Instagram, Maneskin - to informacje, które najbardziej interesują was w temacie wokalisty zespołu Maneskin. Rockowa grupa, która przyniosła Włochom zwycięstwo podczas Eurowizji 2021, istnieje od 2016 roku. W jej skład wchodzą: wokalista Damiano David, gitarzyści Victoria De Angelis i Thomas Raggi i perkusista Ethan Torchio. Już rok po założeniu zespół wystąpił we włoskiej wersji programu X Factor, w której zajął drugie miejsce. Z kolei w marcu tego roku Maneskin wygrał Festiwal Piosenki Włoskiej w San Remo, dzięki czemu młodzi artyści mogli reprezentować Włochy na 65. Konkursie Piosenki Eurowizji. Sukces na Eurowizji 2021 Maneskin zawdzięcza nie tylko świetnej piosence Zitti E Buoni, ale również charyzmatycznemu wokaliście, który jest prawdziwym scenicznym zwierzęciem.

Eurowizja 2021. Zwycięzca Konkursu Piosenki Eurowizji

Damiano David - wiek, wzrost

Damiano David urodził się 8 stycznia 1999 roku. Ma 22 lata i 180 cm wzrostu.

Damiano David - Maneskin

Od 2016 roku Damiano wchodzi w skład rockowego zespołu Maneskin. W 2021 roku grupa przyniosła zwycięstwo Włochom podczas 65. Konkursu Piosenki Eurowizji.

Damiano David - dziewczyna

Dla wszystkich fanek przystojnego Włocha mamy kiepską wiadomość - Damiano jest zajęty. Wybranką jego serca jest modelka Giorgia Soleri, z którą jest zaręczony.

Damiano David - Instagram

Gwiazdor ma oczywiście konto na Instagramie - @ykaaar. Wrzuca tam zarówno zdjęcia z życia zawodowego, jak i prywatnego.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze