Czy wrócą zdalne 2022? Minister edukacji jasno dał do zrozumienia, czego się spodziewać

2022-02-22 11:22
Nauka zdalna
Autor: Gabrielle CEZARD/SIPA/SIPA/East News

Zgodnie z zapowiedziami nauka zdalna została skrócona, a uczniowie wrócili do szkół tydzień wcześniej, niż początkowo zakładano. Czy to już ostatnie zdalne nauczanie w tym roku szkolnym? Odpowiedź ministra edukacji Przemysława Czarnka nie pozostawia wątpliwości. Szczegóły dotyczące funkcjonowania szkolnictwa w Polsce znajdziecie poniżej.

Nauka zdalna już nie wróci? Jest stanowisko ministra edukacji. Zgodnie z ustaleniami, które zostały zaprezentowane podczas konferencji z 9 lutego, w której udział brali Przemysław Czarnek i Adam Niedzielski, nauczanie zdalne zostało skrócone o tydzień. Początkowo uczniowie klas 5-8 szkół podstawowych oraz uczniowie wszystkich klas szkół ponadpodstawowych mieli wrócić do placówek 28 lutego. Spadek dziennej liczby zakażeń spowodował jednak, że członkowie resortu podjęli decyzję o odwieszeniu zajęć stacjonarnych dla tych uczniów, którzy zakończyli już okres dwutygodniowych ferii zimowych. Dla nich lekcje w szkołach rozpoczęły się w poniedziałek, 21 lutego. Wiele osób zastanawia się, na ile możliwe jest ponowne zawieszenie lekcji w szkołach na przykład w marcu. Minister edukacji postanowił zabrać głos w tej sprawie i jasno dał do zrozumienia, że Ministerstwo Edukacji i Nauki nie planuje powrotu do tego rozwiązania i przewiduje, iż to była ostatnia nauka zdalna w roku szkolnym 2021/22. 

Sonda
Wolisz naukę zdalną czy stacjonarną?

Czy wrócą zdalne?

Minister edukacji rozwiał wątpliwości na antenie RMF FM. Szef MEiN oznajmił, że jest w stałym kontakcie z ministrem zdrowia i obaj nie widzą żadnych przeszkód na horyzoncie, które miałyby uniemożliwić prowadzenie lekcji w trybie stacjonarnym. Zapytany o to, czy to była ostatnia nauka zdalna w tym roku szkolnym, odpowiedział:

Myślę, że tak. Ta nauka zdalna, która właśnie się kończy, była incydentem.

Cieszycie się? A może wolicie nauczanie zdalne? Dajcie znać w naszej sondzie!

Wywiad Sara James Preselekcje Eurowizja 2022
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze