Czy w weekend będzie deszcz? Prognoza pogody daje nadzieję na przetrwanie upałów!

2022-07-23 11:28
Burza
Autor: WOJCIECH JARGILO/SE/EAST NEWS

Upały w Polsce nie ustępują ani na moment. Od kilku dni mieszkańcy naszego kraju muszą się mierzyć z ekstremalnymi temperaturami, sięgającymi nawet 38 stopni Celsjusza. Nic dziwnego, że aż tak wiele osób z niecierpliwością wyczekuje deszczu. Czy w najbliższy weekend będzie padać? Kiedy czeka nas choćby minimalne ochłodzenie?

Deszcz w weekend - jaka pogoda w sobotę i w niedzielę? Informacji na ten temat poszukuje już teraz wielu internautów, którzy mają zaplanowane wyjazdy bądź po prostu chcą się cieszyć wakacyjną aurą. Ostatnie dni przyniosły ekstremalne upały. Po trwającym kilka tygodni ochłodzeniu fala gorąca znad Afryki uderzyła do Polski, a efektem są temperatury sięgające nawet 38 stopni Celsjusza. I choć wiele osób czekało na takie uderzenie ciepła, trzeba pamiętać o tym, że upały niosą za sobą także szereg negatywnych skutków, o czym regularnie przypomina Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Jedną z najpoważniejszych konsekwencji lejącego się z nieba żaru są susze. Czy w najbliższych dniach możemy liczyć na opady deszczu? Jak prezentują się prognozy pogody na weekend 23-24 lipca 2022? Synoptycy zapowiadają zmiany! 

Kiedy koniec upałów? Mordercze temperatury szybko nie odpuszczą?

Sonda
Czy sprawdzasz codziennie prognozę pogody?

Deszcz w weekend

Wszyscy zmęczeni upałami mają powody do radości. Jak podają synoptycy, już w najbliższą sobotę (23 lipca) możemy spodziewać się opadów deszczu właściwie w całym kraju. Niewykluczone jest też występowanie burz, w trakcie których wystąpią ulewne opady deszczu, a nawet gradu. Zakłada się, że porywy wiatru mogą przyjąć prędkość 80-100 kilometrów na godzinę. Ochłodzenie będzie szczególnie odczuwalne na północy Polski, gdzie termometry mogą pokazać zaledwie 19 stopni. Na zachodzie, gdzie spodziewane są najbardziej obfite opady, wciąż będzie jednak upalnie. W Warszawie, Lublinie czy Rzeszowie ponad 30 stopni.

Jak zrobić sylwetkę w 5 minut [FAKE BODY] | ESKA XD - Fit vlog #53
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze