Czy to koniec upałów 2022? Kiedy będzie ciepło w Polsce?

2022-08-06 17:08
pogoda wakacje 2022
Autor: pixabay Polska: Jaka będzie pogoda w sierpniu 2022

Pogoda zaskoczyła urlopowiczów nagłym ochłodzeniem i silnymi opadami deszczu, które nawiedziły Polskę w pierwszy weekend sierpnia. Jak będą wyglądały następne dni i czy wróci fala upałów. Jakiej pogody można się spodziewać w połowie i na koniec miesiąca?

Początek sierpnia był idealnym czasem dla urlopowiczów - pełne słońce i temperatury sięgające blisko 30 stopni rozpieszczały fanów kąpieli słonecznych i letniego odpoczynku. Czas jednak na chwilę wytchnienia i urozmaicenia. Sobota 6 sierpnia 2022, prawie w całej Polsce rozpoczęła się ulewnym deszczem, co spowodowało nagłe ochłodzenie, a temperatura spadła nawet do 20 stopni Celsjusza. Niedziela 7 sierpnia 2022 zapowiada się pogodnie i nie powinno padać, a temperatura będzie się wahać od 21 stopni na Suwalszczyźnie do 28 na Podkarpaciu. Jaką pogodę przyniosą kolejne dni i kiedy wrócą upały?

Pogoda na sierpień - kiedy wrócą upały?

Kolejnego skoku temperatury możemy spodziewać się od wtorku 9 sierpnia 2022. Temperatury nie przekroczą jednak 30 stopni. Będzie pogodnie i bez opadów. Prawdziwy upał rozpocznie się kilka dni później, a w weekend 13 i 14 sierpnia 2022 temperatura dochodzić będzie nawet do 35 stopni, zwłaszcza na południu kraju. Od czasu do czasu pojawią się burze i przelotne opady deszczu. Pod koniec miesiąca temperatura zacznie spadać, nawet do 18 stopni, choć w większości kraju będzie utrzymywała się w granicach 20-25 stopni.

Eska Summer City i wspólna jazda na wrotkach w M1 Radom
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze