Jesieniara

i

Autor: pixabay.com/DanaTentis Jesieniara - co to znaczy?

Czy jesteś prawdziwą jesieniarą? Co tak naprawdę znaczy to słowo?

2022-09-21 15:13

Jesieniara to słowo, które wraca co roku. Coraz więcej dziewczyn właśnie tak się nazywa. Wydawałoby się, że już każdy wie, co to znaczy, jednak w rzeczywistości tak nie jest. Co to znaczy być jesieniarą? Jeśli za taką się uważasz, to faktycznie nią jesteś? Wyjaśniamy znaczenie tego popularnego słowa.

Jesieniara - co to znaczy? To słowo, które z pewnością słyszycie wielokrotnie, kiedy zaczyna się jesień. To pora roku, która wywołuje skrajne emocje. Jedni smucą się z powodu jej nadejścia, ponieważ oznacza to koniec długich i słonecznych dni, wakacji, festiwali i zakładania letnich ubrań. Inni znowu uwielbiają jesień, ponieważ kojarzy się z przytulnymi wieczorami, ciepłą odzieżą i złotymi krajobrazami. To właśnie kobiety, które uwielbiają jesień, nazywane są jesieniarami. Słowo to dokładnie wyjaśnia Słownik PWN. Definicja pojawiła się po Plebiscycie na młodzieżowe słowo roku. Co oznacza określenie jesieniara? Sprawdź niżej.

ZOBACZ TAKŻE: Kiedy zaczyna się astronomiczna jesień 2022? Czym różni się od kalendarzowej?

HEJT NA WF, JAKUB GRABOWSKI, SEKRETY MUNDIALU, ILE PALI CZOŁG | ESKA XD #057

Jesieniara - definicja słowa

Na stronie internetowej PWN czytamy, że jesieniara to nie tylko "miłośniczka jesieni", ale także "dziewczyna lubiąca jesień, manifestująca sympatię dla tej pory roku, jesiennych ubiorów, nastrojów, napojów". Druga definicja to "osoba, która kocha jesień, wieczory spędza pod kocem pijąc herbatę/kakao i czytając książki. Ma zapas zapachowych świeczek i swetrów".

ZOBACZ TAKŻE: Taka będzie jesień 2022 w Polsce! Ekstremalna prognoza pogody nie zostawia wątpliwości

Można więc powiedzieć, że jesieniara to każda osoba, która uwielbia jesienny styl życia. Nie przeszkadzają jej chłodne dni, ponieważ cieszy się z powodu możliwości założenia ciepłego i ładnego swetra. Dodatkowo zdecydowanie bardziej woli gorącą herbatę przed telewizorem niż zimne drinki na plaży.