zakupy

i

Autor: Canva

Czy jest niedziela handlowa 2.10.2022? Które sklepy otwarte w niedzielę?

2022-10-01 18:58

Czy 2.10.2022 jest niedzielą handlową? Zanim w niedzielę wybierzesz się do sklepu upewnij się, że placówki tego dnia są otwarte. W Polsce niedziele handlowe w 2022 roku są rzadkością. Sprawdziliśmy, czy w niedzielę 2 października będzie można zrobić zakupy.

Czy 2 października jest niedziela handlowa? Jakie sklepy będą otwarte w 2 października? Nic dziwnego, że wiele osób zadaje takie pytania. Zrobienie zakupów w weekend wcale nie jest tak proste, jak może się wydawać. Zakaz handlu we wszystkie niedziele miesiąca trwa nieprzerwanie od 2020 roku. Jednak w ciągu roku jest kilka wyjątków, kiedy można zrobić zakupy w niedzielę. W ciągu 2022 roku mamy zaledwie 7 niedziel handlowych. W 2022 roku zostały już tylko dwie. Warto odnotować, w które dokładnie dni one przypadają, by móc z nich skorzystać. Zakaz handlu obejmuje jednak wyłącznie placówki handlowe. Oznacza to, że w każdą niedzielę możemy wybrać się np. do restauracji czy baru.

Dni wolne od pracy i szkoły 2022 - KALENDARZ dni wolnych, długich weekendów i świąt

FIT DESERY BEZ CUKRU | ESKA XD - Fit vlog #56

Czy 2 października jest niedzielą handlową?

Czy 2 października 2022 jest niedzielą handlową? Zgodnie z obowiązującymi przepisami w niedzielę 2 października nie zrobimy zakupów w marketach i galeriach handlowych. Najbliższa niedziela jest niedzielą niehandlową. Niestety, w październiku i listopadzie w każdą z niedziel będzie obowiązywał zakaz handlu. Na najbliższą niedzielę, podczas której będziemy mogli zrobić zakupy w większych sklepach, musimy jeszcze trochę poczekać. Przypada ona dopiero 11 grudnia.

Kalendarz na rok szkolny 2022/23. Kiedy wypadają dni wolne od nauki?

Niedziela niehandlowa - jakie sklepy otwarte?

Niedziela niehandlowa - gdzie zrobić zakupy? W niedzielę niehandlową mogą być otwarte tylko nieliczne placówki. Powstała lista miejsc, w których będzie można zrobić zakupy. Jednak należy pamiętać, że zaopatrzymy się w nich wyłącznie w podstawowe artykuły.

  • sklepy, w których sprzedawcą jest właściciel lub członek jego najbliższej rodziny
  • stacje paliw
  • apteki
  • sklepy na dworcach i lotniskachPiekarnie, cukiernie i lodziarnie
  • placówki pocztowe, w których co najmniej 40 procent zysków stanowią dochody związane z obsługą przesyłek
  • sklepy, których przeważa handel prasą, pamiątkami lub dewocjonaliami
  • kwiaciarnie
  • lokale gastronomiczne
  • markety na dworcach PKP
Sonda
Czy niedziele handlowe powinny wrócić?