Czy jest niedziela handlowa 2.10.2022? Które sklepy otwarte w niedzielę?

2022-10-01 18:58
zakupy
Autor: Canva

Czy 2.10.2022 jest niedzielą handlową? Zanim w niedzielę wybierzesz się do sklepu upewnij się, że placówki tego dnia są otwarte. W Polsce niedziele handlowe w 2022 roku są rzadkością. Sprawdziliśmy, czy w niedzielę 2 października będzie można zrobić zakupy.

Czy 2 października jest niedziela handlowa? Jakie sklepy będą otwarte w 2 października? Nic dziwnego, że wiele osób zadaje takie pytania. Zrobienie zakupów w weekend wcale nie jest tak proste, jak może się wydawać. Zakaz handlu we wszystkie niedziele miesiąca trwa nieprzerwanie od 2020 roku. Jednak w ciągu roku jest kilka wyjątków, kiedy można zrobić zakupy w niedzielę. W ciągu 2022 roku mamy zaledwie 7 niedziel handlowych. W 2022 roku zostały już tylko dwie. Warto odnotować, w które dokładnie dni one przypadają, by móc z nich skorzystać. Zakaz handlu obejmuje jednak wyłącznie placówki handlowe. Oznacza to, że w każdą niedzielę możemy wybrać się np. do restauracji czy baru.

Dni wolne od pracy i szkoły 2022 - KALENDARZ dni wolnych, długich weekendów i świąt

FIT DESERY BEZ CUKRU | ESKA XD - Fit vlog #56

Czy 2 października jest niedzielą handlową?

Czy 2 października 2022 jest niedzielą handlową? Zgodnie z obowiązującymi przepisami w niedzielę 2 października nie zrobimy zakupów w marketach i galeriach handlowych. Najbliższa niedziela jest niedzielą niehandlową. Niestety, w październiku i listopadzie w każdą z niedziel będzie obowiązywał zakaz handlu. Na najbliższą niedzielę, podczas której będziemy mogli zrobić zakupy w większych sklepach, musimy jeszcze trochę poczekać. Przypada ona dopiero 11 grudnia.

Kalendarz na rok szkolny 2022/23. Kiedy wypadają dni wolne od nauki?

Niedziela niehandlowa - jakie sklepy otwarte?

Niedziela niehandlowa - gdzie zrobić zakupy? W niedzielę niehandlową mogą być otwarte tylko nieliczne placówki. Powstała lista miejsc, w których będzie można zrobić zakupy. Jednak należy pamiętać, że zaopatrzymy się w nich wyłącznie w podstawowe artykuły.

  • sklepy, w których sprzedawcą jest właściciel lub członek jego najbliższej rodziny
  • stacje paliw
  • apteki
  • sklepy na dworcach i lotniskachPiekarnie, cukiernie i lodziarnie
  • placówki pocztowe, w których co najmniej 40 procent zysków stanowią dochody związane z obsługą przesyłek
  • sklepy, których przeważa handel prasą, pamiątkami lub dewocjonaliami
  • kwiaciarnie
  • lokale gastronomiczne
  • markety na dworcach PKP
Sonda
Czy niedziele handlowe powinny wrócić?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze