Czy Eurowizja 2021 powinna się odbyć? Organizatorzy mają poważne wątpliwości

eurowizja
Autor: JACK GUEZ/AFP/East News

Czy Eurowizja 2021 w ogóle powinna się odbyć? Organizatorzy Konkursu piosenki Eurowizji mają z każdym dniem coraz większe wątpliwości. Dlaczego tak się dzieje? Sytuacja na świecie cały czas jest bardzo wątpliwa, a kraj, w którym miałaby być organizowana impreza znajduje się w ogniu pandemii!

Eurowizja 2021 zbliża się wielkimi krokami! Do Konkursu Piosenki Eurowizji pozostały niespełna cztery miesiące, jednak nadal nie wiadomo, na jakich zasadach wydarzenie odbędzie się i czy w ogóle do niego dojdzie. Wszystko przez wciąż trwającą pandemię koronawirusa, która nie odpuszcza i stale utrzymuje się w naszej codzienności. Organizatorzy Eurowizji załamują ręce i nie wiedzą, jaki wariant w tej sytuacji będzie najrozsądniejszy. Dodatkowo sytuacji nie polepsza fak, że w Holandii, czyli w kraju, w którym impreza miałaby zostać zorganizowana nie dzieje się zbyt dobrze. Obecnie panuje tam godzina policyjna, a wskaźnik nowych przypadków zachorowań na koronawirusa bije swoje rekordy. Co więcej, kraj ten jest pełen obostrzeń, zakazów i restrykcji, a więc z pewnością aktualna sytuacja nie sprzyja temu, aby organizować tam tak ogromne przedsięwzięcie, jakim jest tradycyjna Eurowizja.

Czy organizatorzy poddadzą się i całkowicie zrezygnują z tegorocznego Konkursu Piosenki Eurowizji 2021? Do takiej sytuacji doszło w ubiegłym roku, miejmy jednak nadzieję, że w 2021 roku Eurowizja odbędzie się chociażby w reżimie sanitarnym.

Eurowizja 2021 odwołana? 

Eurowizja 2021 nie odbędzie się? Jeszcze jakiś czas temu Europejska Unia Nadawców udostępniała w sieci cztery możliwe warianty, w jakich może odbyć się Konkurs Piosenki Eurowizji w Holandii. Sytuacja nadal jednak stoi pod ogromnym znakiem zapytania przez wciąż obecną w naszym życiu pandemię. Z informacji podanych przez Portal eurowizja.org wynika, że decyzja w sprawie konkursu powinna pojawić się w połowie lutego. 

Eurowizja Junior 2020 - te kraje były o krok od wygranej!
Najnowsze