Czy dzisiaj jest niedziela handlowa 4.12.2022? Które sklepy będą otwarte?

2022-12-04 7:30
Czy dzisiaj jest niedziela handlowa 4.12.2022? Które sklepy będą otwarte?
Autor: Pexels Czy dzisiaj jest niedziela handlowa 4.12.2022? Które sklepy będą otwarte?

Do końca roku zostały jeszcze dwie niedziele bez zakazu handlu, wobec czego wiele osób zastanawia się, czy dzisiaj jest jedna z nich? Choć od wprowadzenia tego rozporządzenia minęło kilka lat, nadal jest to zagadkową kwestią dla społeczeństwa. Sprawdziliśmy, czy można zrobić zakupy oraz które sklepy będą otwarte!

Wprowadzenie rozporządzenia o niedzielnym zakazie handlu stało się rzeczywistością prawie pięć lat temu. Było to wprowadzane stopniowo, aż w końcu w obecnym roku zakupy tego dnia można było zrobić tylko 7 razy! Z tego do końca grudnia zostały jeszcze dwie takie okazje. Nic więc dziwnego, że duża część ludzi zastanawia się, czy akurat dzisiaj 4.12.2022 można wybrać się do centrum handlowego czy też supermarketu. Ironicznie, zwykle dzieje się tak, że potrzeba zrobienia zakupów występuje akurat wtedy, gdy nie ma takiej możliwości. Wobec tego warto sprawdzić kalendarz niedziel handlowych na grudzień 2022 roku!

Niedziele handlowe 2022. Kiedy zrobimy zakupy w grudniu?

Ulubione piosenki skoczków narciarskich [Stoch, Żyła, Kubacki] | ESKA XD - Ale to już było! #62

Czy dzisiaj jest niedziela handlowa 4.12.2022?

Nie da się ukryć, że niedziele handlowe są doskonałym momentem na zakupy dla wszystkich osób, które na tygodniu muszą zajmować się obowiązkami dnia codziennego. Wobec tego naprawdę wiele osób zastanawia się, czy dzisiaj jest niedziela handlowa 4.12.2022! Niestety, kalendarz niedziel handlowych wskazuje na to, iż dziś obowiązuje zakaz handlu. Grudniowe zakupy będzie można jednak zrobić niebawem - 11 i 18 grudnia!

Niedziele handlowe 2023 - kiedy wypadają? Daty wszystkich niedziel handlowych w 2023 roku

Gdzie można zrobić zakupy 4.12.2022?

To, że dzisiaj obowiązuje zakaz handlu, nie oznacza, że wszystkie miejsca pozbawiają nas możliwości zrobienia zakupów. Są pewne wyjątki, którymi możesz poratować się w kryzysowej sytuacji. Mowa tutaj o m.in.:

  • sklepy działające na zasadzie franczyzy,
  • sklepy, w których za kasą stanie właściciel,
  • niektóre apteki,
  • stacje paliw.
Sonda
Uważasz niedzielny zakaz handlu za słuszny?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze