Czy w Wigilię będzie niedziela handlowa? Czy 24 grudnia sklepy są otwarte?

i

Autor: Marek BAZAK/East News Czy w Wigilię będzie niedziela handlowa? Czy 24 grudnia sklepy są otwarte?

SKLEPY W ŚWIĘTA

Czy 24 grudnia będzie niedziela handlowa? Czy w Wigilię sklepy będą otwarte?

2023-12-01 10:59

Niedziela handlowa w Wigilię 2023 wywołuje ogromne emocje. Tradycyjnie internauci podzielili się na dwa obozy. Na tych, którzy czekają na ogłoszenie, że 24 grudnia sklepy są otwarte oraz na tych, którzy są całkowicie przeciwni handlowi w Wigilię Bożego Narodzenia. Jak to jest ostatecznie? Gdzie zrobić zakupy 24.12.2023? Odpowiedź i szczegóły podrzucamy na naszej stronie.

Spis treści

  1. Czy 24 grudnia będzie niedziela handlowa?
  2. Sklepy otwarte w Wigilię 2023 - lista

Czy 24 grudnia będzie niedziela handlowa? Zastanawiacie się, czy w Wigilię sklepy będą otwarte? Temat ten wywołuje ogromne poruszenie i rząd musiał zadziałać bardzo szybko. Nie jest tajemnicą, że sklepy otwarte 24 grudnia wielokrotnie ratowały święta. Zabrakło ważnego produktu do wieczornej kolacji, a może po prostu niespodziewanie trzeba było komuś kupić prezent. Obiekty handlowe były czynne, ale czas ich funkcjonowania był znacznie skrócony. Natomiast pierwszy raz od momentu wprowadzenia zakazu handlu w dzień oznaczony czerwoną kartką w kalendarzu, wypada tak, że Wigilia Bożego Narodzenia ma miejsce właśnie w niedzielę. Ostatni raz niedziela w Wigilię 24 grudnia wypadała w 2017 roku, czyli przed obowiązywaniem zakazu handlu. Pojawił się kłopot, który szybko należało rozwiązać.

Życzenia bożonarodzeniowe 2023 od serca. Piękne i wzruszające życzenia na Boże Narodzenie

Sara James, Ochman i Michał Szczygieł składają życzenia na Boże Narodzenie dla czytelników ESKA.pl

Czy 24 grudnia będzie niedziela handlowa?

Sklepy 24 grudnia powinny być otwarte czy zamknięte? Zdania w tej kwestii są podzielone, jednak ostateczna decyzja należała do rządu. Sejmowa Komisja Gospodarki i Rozwoju zajęła się projektem ustawy związanej z przedświąteczną niedzielą handlową, która wypadała właśnie na 24 grudnia jako ta druga w miesiącu i jednocześnie siódma w roku. Teraz już wiemy, że nie zrobimy wtedy zakupów i ostatnią handlową niedzielą w ostatnim miesiącu roku będzie ta przypadająca na 17 grudnia.

Natomiast niedziela handlowa, która miała być 24 grudnia zostaje przesuniętana 10 grudnia. Sklepy będą czynne w pełnym wymiarze godzin.

Sklepy otwarte w Wigilię 2023 - lista

Wszystkie supermarkety, galerie handlowe i sklepy o mniejszej powierzchni będą zamknięte. Zakaz handlu natomiast nie obowiązuje w cukierniach, lodziarniach, na stacjach paliw płynnych, w kwiaciarniach, w sklepach z prasą ani w kawiarniach. Jednak można się spodziewać, że właściciele tego typu obiektów handlowych odpuszczą sobie sprzedaż w Wigilię Bożego Narodzenia.

Sonda
Czy niedziela 24 grudnia 2023 r. powinna być niedzielą handlową?