Czy 13 kwietnia 2020 jest dniem wolnym od pracy?

2020-04-13 9:49
Czy 13 kwietnia 2020 jest dniem wolnym od pracy?
Autor: pixabay.com Czy 13 kwietnia 2020 jest dniem wolnym od pracy?

Kiedy najlepiej wziąć urlop? Takie pytanie z roku na rok zadaje sobie każdy z nas. W 2020 roku wypada kilka dni, które są ustawowo wolne od pracy i wtedy można zaplanować sobie urlop, tak żeby zrobić sobie tzw. długi weekend. Czy 13 kwietnia jest datą, kiedy możemy odpocząć i nie pracować, a dodatkowo przedłużyć sobie święta? Dokładną odpowiedź znajdziesz w naszym artykule na ESKA.pl.

Wielkanoc w tym roku przypada na prawie połowę kwietnia. Świętowanie Wielkiego Tygodnia rozpocznie się dla każdego katolika w czwartek 9 kwietnia i potrwa kilka dni. Niestety tegoroczne święta będą inne niż wszystkie. Z uwagi na panującą pandemię koronawirusa, musimy zadbać o zdrowie swoje, jak i swoich bliskich. Należy stosować się do panujących zasad i ograniczyć wszelkie kontakty po to, aby wirus się nie rozprzestrzeniał i żebyśmy mogli jak najszybciej wrócić do normalnego funkcjonowania poza swoimi czterema ścianami. Dodatkowo warto wspomnieć, że 2020 rok jest rokiem przestępnym, dlatego będziemy pracować w nim o dwa dni dłużej, niż w poprzednim 2019 roku. Spowodowane to jest tym, że zamiast trwać 365 dni, będzie on o jeden dzień dłuższy. Szacując w tym roku czeka nas łącznie 253 dni pracujących, 113 dni wolnych od pracy, oraz 13 świąt, które ustawowo są wolne. Niestety część z nich przypada na sobotę lub niedzielę, w które większość ludzi i tak ma wolne. Natomiast pozostałe siedem świątecznych dni przypada w dni robocze, co skutkuje wolnym w pracy. Na dni świąteczne, które ustawowo są dniami wolnymi możemy liczyć w styczniu, kwietniu, maju, czerwcu, sierpniu, listopadzie oraz grudniu. Jak sytuacja będzie wyglądać ze Świętami Wielkanocnymi? Które dni w tym roku są ustawowo wolne od pracy?

Patryk Skoczyński o Eurowizji, Viki Gabor i swoich tajemnicach. Zaśpiewał piosenkę Dom! #SzybkaSeria

13 kwietnia 2020 - czy jest dniem wolnym od pracy?

Święta Wielkanocne w tym roku przypadają na 12 i 13 kwietnia, czyli tradycyjnie w niedzielę i poniedziałek. Czy w takim razie 13 kwietnia 2020 jest dniem wolnym od pracy? Tak, ponieważ jest to Poniedziałek Wielkanocny. Ten dzień jest dniem ustawowo wolnym, w którym większość zakładów pracy jest zamkniętych. Wyjątkiem są oczywiście miejsca, w których sprawuje się dyżury. Są to m.in.: szpitale, niektóre stacje paliw lub rozgłośnie radiowe, czy telewizyjne. Obchody Wielkiego Tygodnia, które  przypadają w czwartek, piątek oraz sobotę - są dniami pracującymi. Jeśli chcemy zrobić sobie dłuższe święta, musimy postarać się o urlop w pracy.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze