Pierwsza w Polsce aktualna biografia Britney Spears

i

Autor: VALERIE MACON/AFP/East News // materiały prasowe SQN

Co to znaczy BYĆ BRITNEY? Najnowsza biografia księżniczki popu to pozycja obowiązkowa [RECENZJA]

2022-04-15 13:22

Chociaż Britney Spears jest jedną z największych gwiazd w historii muzyki, do tej pory w Polsce nie była dostępna żadna z książek na jej temat. Dopiero kilka dni temu na półkach zadebiutowała pozycja Być Britney Blaski i cienie życia ikony pop, która nie jest typową biografią, a dokładną analizą fenomenu tej ikony. Dlaczego musicie się z nią zapoznać?

W maju 2000 roku na rynku ukazał się drugi album nastoletniej wówczas Britney Spears zatytułowany Oops!... I Did It Again. Jednym z promujących go singli była ballada Lucky, która opowiadała o odnoszącej ogromne sukcesy, jednak bardzo nieszczęśliwej i samotnej gwieździe. Kto by wtedy pomyślał, że ta kochana przez miliony osób na całym świecie księżniczka popu właśnie wyśpiewuje swoją przyszłość? Kolejne lata były dla Britney prawdziwym rollercoasterem. Po rozstaniu z Justinem Timberlakiem wizerunek Britney-dziewicy legł w gruzach, a żądne sensacji media donosiły o nawet najbardziej intymnych sprawach z jej życia prywatnego. Z perspektywy czasu widać doskonale, że powstające w tych czasach tabloidy i serwisy plotkarskie uczyły się stawiania granic tego, co dozwolone, właśnie na Britney. Dziś wiele z pytań, które zadano piosenkarce, czy artykułów, które powstały na jej temat, nie miałoby prawa bytu. Presja ze strony publiczności i ciągłe życie na świeczniku doprowadziły Britney do głośnego załamania nerwowego, które stało się podstawą do nałożenia na nią kurateli. Ta trwała blisko czternaście lat. Dzięki zaangażowaniu fanów, o trudnej sytuacji życiowej artystki dowiedział się cały świat. W listopadzie 2021 roku Britney Spears odzyskała wolność. Kilka miesięcy później na rynku ukazała się pierwsza od dawna biografia piosenkarki, której autorka stara się wyjaśnić fenomen jednej z największych gwiazd w historii przemysłu muzycznego. Pozycja Być Britney Blaski i cienie życia ikony pop jest już dostępna także w Polsce.

Sonda
Śledzisz życie Britney Spears?

Być Britney Blaski i cienie życia ikony pop - recenzja

Kiedy wydawało się, że Britney Spears najgorsze ma za sobą, za zamkniętymi drzwiami jej luksusowej willi rozgrywał się dramat. Uwielbiana księżniczka popu została pozbawiona praw do decydowania o swoim życiu, odcięta od zarabianych milionów, a nawet zamknięta w ośrodku dla osób z zaburzeniami psychicznymi wbrew własnej woli. Dostępna w Polsce biografia autorstwa Jennifer Otter Bickerdike odpowiada na pytanie, jak to się stało, że nieśmiała dziewczyna z niewielkiego miasteczka Kentwood stała się jedną z największych żyjących ikon popu. 

Być Britney Blaski i cienie życia ikony pop to coś więcej niż zwykła biografia. Autorka, która posiada wielkie doświadczenie w dziennikarstwie muzycznym, dokonała szczegółowej analizy globalnego fenomenu, skupiając się nie tylko na faktach z życia samej Brit, ale również na zmianach zachodzących na rynku medialnym od czasów jej głośnego debiutu z singlem ...Baby One More Time. W oparciu o liczne artykuły, wywiady czy wypowiedzi współpracowników artystki, Jennifer Otter Bickerdike stworzyła kompleksową prezentację wielkiej gwiazdy, która już jako nastolatka musiała mierzyć się z seksizmem, slut-shamingiem i podwójnymi standardami rządzącymi branżą rozrywkową. To pozycja, dzięki której nie tylko lepiej poznacie karierę Britney, ale przede wszystkim zrozumiecie, że to dziewczyna, która ponad wszystko pragnęła normalności. Szczególnie wymowny wydaje się fragment:

W rzeczywistości była to jednak dobrze wszystkim znana, nawet jeśli świetnie wypromowana, wersja tego, co wielu z nas widzi w lustrze, gdy się sobie uczciwie przygląda.

Na łamach ponad 300 stron dziennikarka muzyczna przytacza wiele ciekawostek z całego okresu życia Britney. Wiedzieliście o tym, że to właśnie ona była pomysłodawczynią swojego pierwszego klipu? Albo o tym, że w zakupionej przez nią willi straszyło? To najbardziej aktualna biografia Britney Spears od wielu lat, z którą powinni zapoznać się nie tylko fani piosenkarki, ale wszyscy. W końcu każdy z nas, jako konsument mediów, jest częścią tego globalnego fenomenu. Za promocję tytułu w Polsce odpowiada wydawnictwo SQN. Książkę Być Britney. Blaski i cienie życia ikony pop będziecie mogli wygrać na ESKA.pl. Więcej szczegółów niebawem!

Być Britney. Blaski i cienie życia ikony pop

i

Autor: Wydawnictwo SQN
Allan Krupa Enso o byciu synem Edyty Górniak. Długo nie wiedział, że jest znana!