Carla - kim jest wokalistka? Jej piosenka Feniks z ważnym przesłaniem

i

Autor: ID RECORDS Carla - kim jest wokalistka? Jej piosenka Feniks z ważnym przesłaniem

Carla - kim jest wokalistka? Jej piosenka Feniks z ważnym przesłaniem

2022-02-07 13:00

Carla po dłuższej przerwie w wydawaniu autorskiej muzyki wraca z wielką siłą i jak tytułowy feniks - odradza się, chcąc na nowo rozpocząć swoje działania jako wokalistka. Artystka przez te kilka lat dojrzała i zmieniła styl z ckliwych ballad na dynamiczne i energiczne brzmienia, czego dowodem jest nowoczesny, popowo-taneczny, pełen kontrastów singiel Feniks.

Feniks - nowa piosenka Carli opowiada o zmaganiach z własnymi demonami, czyli słabościami, które w wyniku negatywnych przeżyć skutecznie potrafią zniechęcić człowieka do poradzenia sobie z problemami. Artystka zmagała się ze złym stanem psychicznym przez dłuższy okres czasu, jednak znalazła w sobie siły, by z tym walczyć, co zainspirowało ją do podjęcia takiego właśnie tematu utworu: Singiel ten ma dla mnie ogromne znaczenie, ponieważ zamyka pewien ciężki okres w moim życiu, walkę z traumą i negatywnym odbiorem własnego odbicia w lustrze - tłumaczy.

Nowości Muzyczne 2022 - NOWE HITY, PREMIERY, PŁYTY, ZAPOWIEDZI [POLSKIE I ZAGRANICZNE]

River - tak powstawał teledysk Krystiana Ochmana! Byliśmy na planie [TYLKO U NAS]

Karolina nie chce jednak skupiać się na negatywnych stronach problemu, i z optymizmem patrzy w przyszłość, co także obrazuje w Feniksie: - Utwór ten ma być drogowskazem dla tych, którzy stracili poczucie bezpieczeństwa, czy traumę, że można podnieść się niczym feniks z popiołu i zawalczyć o siebie - wyjaśnia Artystka i dodaje: Każdy z Nas przeszedł w życiu choć raz sytuację, wydarzenie, które zniszczyło na dłużej bądź chwilowo jego postrzeganie siebie czy otaczającej go rzeczywistości. Singiel Feniks ma być odrodzeniem dla każdego kto choć raz czuł, że nie ma odwrotu od stanu w jakim się znajduje.

Carla - piosenka Feniks

Utwór powstał w wyniku kulturowego kontrastu tj. amerykańsko-polskiej kolaboracji. Za muzykę odpowiada multiinstrumentalista i producent, laureat licznych nagród, Twórca muzyki pop, a także filmowej, David Tough. Autorką słów jest doświadczona autorka tekstów, Beata Ejzenhart, całość spiął klamrą jako producent, Dawid Adamiec. Tym sposobem powstał utwór kontrastów: zagraniczno-polski, ale także taneczno-balladowy: znaleźć tu można zarówno energiczny, wyrazisty beat jak i powszechnie występujące w balladach liczne wokalizy. Taka jest też zresztą Artystka - raz ogień, raz woda.

W teledysku oprócz Carli zobaczyć można także Kacpra Jasińskiego, który wcielił się w postać demona - często widzianego oczami wokalistki, który męczy Jej myśli, zaburzając spokój. Carla pozbywa się go w kluczowym momencie zbicia lustra i odradza się na nowo poprzez przybranie skrzydeł Feniksa. Sam wideoklip to uczta dla miłośników gry świateł, animacji i nieoczywistych wydarzeń, które trzymają w napięciu do końca – to zdecydowanie jeden z tych klipów, w których pierwsza minuta to zaledwie początek, podobnie jak Feniks to dopiero początek nowego muzycznego otwarcia Carli.

Carla - kim jest?

Karolina Winiarska, czyli Carla to 29-letnia wokalistka, autorka tekstów, pedagog muzyczny, tancerka, miłośniczka jazdy konnej, której pasja do muzyki, tańca i śpiewu zrodziła się już od najmłodszych lat. Doświadczenia scenicznego nabierała przez wiele lat pracy na scenie, gdyż już jako mała sześcioletnia dziewczynka występowała wśród publiczności w swoim rodzinnym mieście. Carla jako tancerka/choreograf przez okres pięciu lat prowadziła studio tańca pod własnym pseudonimem artystycznym, które cieszyło się uznaniem na terenie pomorza. Obecnie prowadzi zajęcia warsztatowo realizując się jako pedagog.

Na swoim koncie posiada cztery single: Każdy Dzień, Niespełnione Sny, Na Zawsze oraz najnowszy debiutancki stworzony przy współpracy z wytwórnią muzyczną ID Records, Feniks.  Carla nosi się z zamiarem nagrania własnej płyty i niczym feniks powstaje po długiej przerwie by jeszcze Nas zaskoczyć.