Deszcz, brzydka pogoda

i

Autor: Dawid Wolski/East News

pogoda

Były upały, a powieje chłodem. Synoptycy rozkładają ręce i zapowiadają spadek temperatur! Czas wyjąć zimowe kurtki?

2024-04-12 14:29

Pogoda w kwietniu nie przestaje zadziwiać. Czwarty miesiąc 2024 roku przywitał nas lejącym się z nieba żarem. Jeszcze cieplej było w ubiegły weekend i na początku tego tygodnia. Wskaźniki na termometrach pokazywały nawet 28 stopni. Na dniach nie czeka nas jednak powrót upałów, a silne ochłodzenie. Synoptycy nie mają wątpliwości.

Czy wrócą upały w kwietniu 2024? Nie mamy dobrych wiadomości. Synoptycy właściwie nie mają już wątpliwości, że w najbliższych dniach nie ma co liczyć na powrót wysokich temperatur. Znane polskie przysłowie "kwiecień plecień, bo przeplata trochę zimy, trochę lata" ponownie zdaje się doskonale opisywać otaczającą nas rzeczywistość. Początek kwietnia przyniósł pierwszą w tym roku falę upałów. Jeszcze cieplej niż w Lany Poniedziałek było 7-9 kwietnia. Wskaźniki na termometrach pokazały wówczas aż 28 stopni, co jest wartością typową nie dla wiosny, a dla lata. Niestety, wysokie temperatury nie utrzymały się zbyt długo. Z każdym kolejnym dniem robiło się coraz chłodniej. Jak zapowiadają synoptycy, w najbliższych dniach nie ma co liczyć na zmiany. Z najnowszych raportów pogodowych jasno wynika, że na powrót upałów w pierwszej połowie kwietnia nie ma co liczyć. Przed nami wręcz kolejne spadki temperatur.

Czy będą afrykańskie upały w Polsce? Jakie będzie lato 2024 i kiedy najcieplej?

Dagmara Kaźmierska rozbrajająco o Conanie. Szkoda byłoby mu na nią pieniędzy?!

Pogoda w kwietniu 2024 - czy wrócą upały?

Na powrót upałów w kwietniu nie ma co liczyć. Prognozy długoterminowe nie napawają optymizmem, a synoptycy rozkładają ręce. Temperatury w całej Polsce nie będą wyższe niż 17 stopni, a w dniach 16-21 kwietnia nie przekroczą nawet 12. Na poprawę pogody w kwietniu 2024 nie ma co liczyć. Zmiany mogą być możliwe dopiero na przełomie kwietnia i maja, jednak jest jeszcze za wcześnie, by o tym wspominać. Polacy wierzą jednak, że majówka upłynie pod znakiem lejącego się z nieba żaru.