Burze z gradem 6.08.2019 - gdzie niebezpieczne opady? Jak się chronić?

2019-08-06 11:44 A.D.
Grad
Autor: East News / Monkpress

Lato to nie tylko czas upałów, odpoczynku i opalania. Gorące powietrze to nie tylko przyjemności. W czasie wakacji niebo często zasłaniają chmury. Ulewny deszcz i wiatr mogą sprawiać wiele problemów. Prawdziwe niebezpieczeństwo niosą jednak burze z gradem. 6 sierpnia będą występować w kilku województwach. Dowiedzcie się więcej na ESKA.pl

Gdy nasze niebo zasłaniają deszczowe chmury, nie myślimy o niebezpieczeństwie. Latem możemy odczuwać nawet ulgę, gdy krople deszczu spadną na rozpaloną ziemię. Niestety, nie zawsze możemy cieszyć się lekkimi opadami. 6 sierpnia poważne zagrożenie czeka nas ze strony burz z gradem. Opanują one kilka województw, a towarzyszyć im będą silne podmuchy wiatru. Grad uszkodzić może nasze domy i pojazdy, łamać drzewa i krzewy.

Zobacz też: Osoby spod tych znaków zodiaku są najwierniejsze! Czy jesteś wśród nich?

Burze z gradem w Polsce 6.08.19 - gdzie? WOJEWÓDZTWA

Najgorzej sytuacja przedstawiać będzie się województwie pomorskim. Zagrożone są również województwa: Mazowieckie, Kujawsko-pomorskie i Wielkopolskie. Deszcz zaskoczyć może na terenie całego kraju.

Burze z gradem w Polsce 6.08.19 - jak się chronić? 

Przed burzą z gradem najlepiej jest ukryć się w budynku. Nie wolno zapomnieć również o zapewnieniu schronienia zwierzętom domowym. W czasie burzy nie wychodźcie z domu i odłączcie urządzenia elektryczne!

Najnowsze