Burze nie odpuszczą! Długoterminowa prognoza pogody załamie wszystkich

2021-07-18 16:12 MK
Burza
Autor: ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Burze towarzyszą mieszkańcom Polski od kilku dni. Nic nie wskazuje na to, by najbliższe doby miały przynieść jakiekolwiek zmiany w pogodzie. Eksperci pogodowi zapowiadają, że burze i opady deszczu szybko nie ustąpią. Długoterminowa prognoza pogody na lipiec 2021 może mocno rozczarować.

Pogoda długoterminowa na lipiec 2021 nie zachwyci osób, które mają zaplanowany urlop. Eksperci pogodowi nie mają wątpliwości, że burze w Polsce nie ustąpią i utrzymają się jeszcze przez jakiś czas. Ostatnie dni przyniosły wielkie zmiany w pogodzie. Ekstremalnym upałom towarzyszyły silne burze, a Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia o zagrożeniu I i II stopnia w poszczególnych województwach. Najnowsze prognozy długoterminowe mówią o tym, że najbliższe dni nie przyniosą oczekiwanych przez wielu zmian. 

Burze, deszcz i grad towarzyszą mieszkańcom zdecydowanej większości województw w Polsce. Jak informuje analizujący zmiany w atmosferze serwis FaniPogody.pl, pogoda długoterminowa nie zachwyci. Z danych wynika, że temperatura w lipcu tego roku jest powyżej normy wieloletniej. Eksperci podkreślają, że w kolejnych dniach warunki do rozwoju silnych burz będą utrzymywać się na przeważającym obszarze Polski. 

Pogoda długoterminowa na lipiec - silne burze

Synoptycy nie mają dobrych wiadomości. Wszystko wskazuje na to, że najbliższe dni będą równie burzowe, co ostatnie. Towarzyszyć im będą silne wiatry oraz opady gradu, o czym z wyprzedzeniem z pewnością będzie informować IMGW. Pocieszające jest natomiast to, że początek kolejnego tygodnia może przynieść upragnione przez wielu chwilowe ochłodzenie. Prognozy długoterminowe mówią jednak o tym, że w ostatnich dniach lipca ponownie można spodziewać się upałów, a tym samym gwałtownych, nierzadko niszczycielskich burz.

Nawałnice i burze przechodzą nad Polską
Najnowsze