Britney Spears zmieniła amerykańskie prawo! Jej historia poruszyła wiele osób

2021-04-16 10:18 Adam Bysiek
Britney Spears
Autor: VALERIE MACON/AFP/East News

Britney Spears to gwiazda światowego formatu, która znana jest od lat nie tylko ze swojej twórczości, ale też z licznych kontrowersji, które wywołuje swoimi występami, wypowiedziami, ale też skomplikowaną sytuacją rodzinną, której poniekąd stałą się na przestrzeni lat ofiarą. Mało kto wie, ale wokalistka od 13 lat jest wręcz niewolnikiem swojego ojca, który zgodnie z literą obowiązującego w USA prawa sprawuje pieczę nad jej finansami, życiem prywatnym i zawodowym!

Wokalistka od lat walczy o to aby kuratelę sprawowała nad nią jej managerka, a nie jej ojciec. Niestety jednak obowiązujące przepisy prawa nie pozwalały na taką zmianę. Na szczęście w ostatnim czasie wszystko uległo zmianie, a to za sprawą filmu dokumentalnego, w którym widzowie zobaczyli jak wygląda jej relacja z zaborczym ojcem. 

Ameryka zmienia prawo za sprawą Britney Spears 

Ameryka zmienia prawo za sprawą Britney Spears - to już pewne! Artystka od czasu załamania nerwowego, które przeszłą w 2007 roku cały czas pozostawałą pod kuratelą swojego zaborczego ojca, który miał nieograniczone prawo do decydowania o każdym aspekcie życia swojej córki. Warto wspomnieć, że relacja z ojcem należała do tych z gatunku najbardziej toksycznych i pełnych dramatów. Sytuacja ta została przedstawiona w filmie "Framing Britney Spears, który trafił na platformy streamingowe w lutym 2021 roku. Przepisy były do tego stopnia źle skonstruowane, że artystka ie mogła nawet sama zadecydować o tym, który z prawników będzie ją reprezentować przed sądem na wielu rozprawach, które odbywały się w jej sprawie.  

Hotplota.pl: Britney Spears chudnie, a Gigi Hadid tyje na kwarantannie; Emma Watson zakochana

Dramat Britney wydaje się, że właśnie się skończy, a to wszystko w wyniku przegłosowanych już przepisów, które mają uregulować kwestie sporów w podobnych i newralgicznych sytuacjach. 

Kalifornia zmienia prawo specjalnie dla Britney Spears

Kalifornia zmienia prawo specjalnie dla Britney Spears, ale też decyzja ta wymiernie wpłynie na inne osoby, które być może znajdują się w podobnej sytuacji co artystka. Mówiąc o celowości i zasadności podjęcia głosowania nad przepisami regulującymi kwestię ubezwłasnowolnienia w USA w stanie Kalifornia specjalnie dla Britney Spears, można odnieść wrażenie, że jest to naciągane stwierdzenie. Jest zupełnie odwrotnie, bo przypomnijmy, że dopiero po premierze filmu dokumentalnego o życiu gwiazdy, senator Ben Allen złożył projekt nowej ustawy, który 14 kwietnia jednogłośnie przeszedł w Komisji Sądowej w Senacie stanu Kalifornia. Senator w swojej przemowie poświęconej ustnemu uzasadnieniu procedowanych zmian wskazał ruchy Free Britney jako te, które miały bezpośredni wpływ na podjęcie tej konkretniej decyzji. 

Najnowsze