Boże ciało

i

Autor: WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Święta

Boże ciało 2023 - kiedy wypada? Czy jest wolne od pracy?

2023-04-20 15:44

Przed nami jedno z najważniejszych świąt katolickich. Boże Ciało odbędzie się już w najbliższym czasie. Jako, iż jest to święto ruchome, każdego roku może mieć inną datę. Przekonaj się, kiedy wypada Boże Ciało 2023 oraz czy jest to dzień wolny od pracy i zajęć lekcyjnych!

Boże ciało 2023 - kiedy wypada? Czy jest wolne od pracy i zajęć lekcyjnych? Jedno z najważniejszych świąt w kalendarzu liturgicznym zbliża się wielkimi krokami. Wraz z początkiem czerwca wierni będą świętować przemianę chleba i wina w Ciało i Krew Chrystusa. To właśnie tego dnia odbywają się uroczyste procesje, podczas których dzieci sypią płatkami, a ołtarze są ozdobione świeżymi roślinami. Jak wiadomo, jest to święto ruchome, wobec czego z roku na rok jego data może się różnić. Tym razem wypada już w czwartek 8 czerwca. Czy trzeba iść wtedy do szkoły oraz pracy? Szczegóły znajdziecie pod wideo!

ZOBACZ TAKŻE: Jakie będzie lato 2023? Przed nami PIEKIELNE upały jakich dawno nie było!

Shake Your Eska #12 | Sweater Weather

Boże Ciało 2023 - czy jest wolne od pracy i szkoły?

Internauci zastanawiają się czy 8 czerwca będą musieli pełnić obowiązki zawodowe, bądź wybrać się na zajęcia. Mamy dla Was dobrą wiadomość. Jest to jeden z dni ustawowo wolnych. Oznacza to, że każdy z Was może wybrać się na procesję, nie omijając przy tym żadnych zajęć, bądź nie biorąc urlopu. Uczniowie i studenci mogą być zadowoleni, gdyż w większości przypadków nie będą musieli iść do szkół i na uczelnie również w piątek. Czeka ich długi weekend!

Czy wiesz, kiedy przypadają różne rodzinne święta w ciągu roku?

Pytanie 1 z 8
Kiedy wypada Dzień Matki?