Boże Ciało 2020 - kiedy jest? Czy jest wolne od pracy i szkoły? [DATA]

2020-06-11 9:00 RW
Boże Ciało 2020 - kiedy jest? Czy jest wolne od pracy i szkoły? [DATA]
Autor: Beata Zawrzel/REPORTER / EAST NEWS Boże Ciało 2020 - kiedy jest? Czy jest wolne od pracy i szkoły? [DATA]

Boże Ciało 2020 - data interesuje wiele osób ze względu na chęć wzięcia urlopu i zagwarantowania sobie długiego weekendu. Kiedy jest Boże Ciało 2020? Czy jest wolne od pracy i szkoły? Przekonajcie się i sprawdźcie garść szczegółów - na ESKA.pl!

Boże Ciało 2020 - kiedy jestData interesuje głównie osoby, które zastanawiają się, czy na ten konkretny dzień muszą organizować sobie urlop. Czy w Boże Ciało jest wolne od pracy? Czy w Boże Ciało 2020 jest wolne od szkoły? Święto zbliża się wielkimi krokami, więc nic dziwnego, że pojawiają się takie pytania. Boże Ciało, to inaczej Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Tym samym, to jeden z najważniejszych dni w kalendarzu liturgicznym Kościoła Katolickiego. Wtedy właśnie ulicami miast, jako główny punkt, przechodzi procesja eucharystyczna. Swego rodzaju jest to publiczne okazanie, czy też manifestacja wiary. Wiele osób zastanawiało się również, czy marsz, podczas którego dzieci zasypują ulice kwiatami, odbędzie się zgodnie z planem. Jak się okazuje metropolici zachęcają duszpasterzy do organizacji procesji Bożego Ciała do czterech ołtarzy, a wiernych do wzięcia w nich udziału. Oczywiście w dobie pandemii koronawirusa wszystko z zachowaniem reżimu sanitarnego.

In My Bones w domowej wersji! Ray Dalton z ekskluzywnym występem na ESKA.pl!

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Boże Ciało 2020 - kiedy jest, data

Kiedy jest Boże Ciało 2020? Data, co roku jest inna. Nie zmienia się jednak to, że uroczystość obchodzona jest w czwartek. Zgodnie z informacjami, które podaje Kościół Rzymskokatolicki, w ten dzień miała miejsce Ostatnia Wieczerza. Wtedy to Jezus Chrystus ustanowił sakrament Eucharystii. Co więcej, Boże Ciało zawsze przypada 60 dni po świętach wielkanocnych i 10 dni po Zielonych Świątkach. Jako iż jest to święto ruchome, to można się go spodziewać miedzy 21 maja a 24 czerwca. W tym roku jest to 11 czerwca. 

Boże Ciało 2020 - wolne od pracy i szkoły?

Boże Ciało 2020 wolne od pracy i szkoły? Obchody, w czasie których wierni zatrzymują się w kolejno przy czterech ołtarzach, gwarantują dzień wolny od pracy. Oznacza to, że 11 czerwca nie trzeba iść do pracy i szkoły. Co więcej, jeśli w porę poprosicie szefa o urlop na 12 czerwca, to zagwarantujecie sobie długi weekend. 

Najnowsze