Gwiazdy

Bogusław Linda: związki i romanse. Z kim spotykał się przystojny aktor? Te kobiety były z nim naprawdę blisko!

Bogusław Linda to przystojniak z ekranu, do którego wzdycha niejedna fanka. Od trzydziestu lat jego serce należy do ukochanej, Lidii Popiel. Wcześniej jednak aktor słynął ze słabości do pięknych kobiet i licznych romansów. Z kim spotykał się Linda? Przypominamy jego związki, o których było naprawdę głośno!

Spis treści

  1. Bogusław Linda od lat uwodzi z ekranów 
  2. Bogusław Linda: od nieśmiałego chłopaka po łamacza serc 
  3. Kim była pierwsza żona Bogusława Lindy? 
  4. Bogusław Linda i Pola Raksa
  5. Romans Bogusława Lindy i Katarzyny Figury 
  6. Bogusław Linda i Monika Jaruzelska - strzeżony romans PRL-u
  7. Z kim jeszcze spotykał się Bogusław Linda? 
  8. Lidia Popiel - wielka miłość Bogusława Lindy 

Bogusław Linda od lat uwodzi z ekranów 

Bogusław Linda należy do grona najpopularniejszych, ale i najbardziej przystojnych polskich aktorów. 

"Twardziel" z ekranów zdobył popularność m.in. jako niezapomniany Franz Maurer w "Psach", Leon w filmie "Sara" czy Dżoker w "Czasie surferów". Linda to także Władysław Strzemiński z "Powidoków" i gangster Babcia z filmu "Pitbull. Nowe porządki". 

Przystojny i szarmancki aktor już w latach 90. uchodził za bożyszcze kobiet i, choć jest już po siedemdziesiątce, wiele fanek do dziś do niego wzdycha. 

Czytaj także: "Zróbmy sobie wnuka": obsada po latach. Jak zmienili się aktorzy?

Bogusław Linda: od nieśmiałego chłopaka po łamacza serc 

Choć trudno w to uwierzyć, Bogusław Linda był w młodości nieśmiałym i chorowitym chłopakiem. W wywiadzie- rzece "Zły chłopiec" z Magdą Umer wyznał, że nie potrafił sobie znaleźć dziewczyny, bo odważniejsi koledzy mieli u płci przeciwnej znacznie większe powodzenie. 

Jako człowiek wrażliwy od dziecka, przy zakochiwaniu się byłem taki nieśmiały, że traciłem wiele szans na zdobycie tej dziewczyny, o którą mi chodziło. Pierwszy lepszy kumpel wyrywał mi ją, ponieważ był odważniejszy, a ja - jak ten głupi - siedziałem i nic z tego nie miałem. Tak to wyglądało - wyznał. 

Bogusław Linda zdecydował się na aktorstwo, bo uważał wówczas, że to łatwy zawód. Ponadto w szkole teatralnej mógł podrywać piękne studentki. W czasie studiów i po ich zakończeniu Bogusław Linda wdawał się w wiele romansów, a o niektórych jego relacjach z kobietami było bardzo głośno. 

Kim była pierwsza żona Bogusława Lindy? 

Przystojniak z ekranów pod koniec lat 70. dał się usidlić kobiecie o imieniu Lidia. Młode małżeństwo zamieszkało w Toruniu, gdzie na świat przyszli ich synowie, bliźniacy Michał i Mikołaj. Ze względu na pracę, Bogusław przeprowadził się do Warszawy i planował, by rodzina do niego dołączyła. Niestety, małżeństwo nie przetrwało tej próby. 

Aktor szanuje prywatność byłej żony i nie wypowiada się publicznie na jej temat. Media dotarły do informacji, że synowie aktora i jego pierwszej żony pracują w policji. 

Bogusław Linda i Pola Raksa

W latach 80. początkujący wówczas aktor wdał się w romans, o którym mówiła cała Polska! 29-latek rozkochał w sobie 40-letnią aktorkę, Polę Raksę, która zagrała Marusię w serialu "Czterej pancerni i pies". Para poznała się podczas przygotowań spektaklu "Pastorałka". Kobieta zaproponowała koledze, który nie miał noclegu w Warszawie, by u niej przenocował. Ponoć romans między nimi wybuchł już pierwszej nocy. 

Trwający pół roku związek nie należał do łatwych. Aktor miał mieć nienajlepsze relacje z nastoletnim synem ukochanej. Wszystko jednak miało się zepsuć, gdy Raksa dowiedziała się o zdradach Lindy. 

Romans Bogusława Lindy i Katarzyny Figury 

On był bożyszczem kobiet w lat 90., ona w tym czasie uchodziła za seksbombę. Relacja między nimi nawiązała się na planie filmu "Rośliny trujące". Aktorska zagrała scenę namiętnego pocałunku, który... trwał dłużej niż powinien. O ich związku mówiono wówczas bardzo dużo, ale ich relacja jednak dość szybko się rozpadła. 

Bogusław Linda i Monika Jaruzelska - strzeżony romans PRL-u

Amant z ekranu związał się z córką generała Wojciecha Jaruzelskiego, Moniką. Ta relacja nigdy nie została oficjalnie potwierdzona przez żadne z nich. Mówi się, że ukrywali swój romans ze względu na ojca dziewczyny oraz zawód Bogusława. Miłość tych dwoje miała trwać rok i zakończyć się... po zdradzie aktora. 

Z kim jeszcze spotykał się Bogusław Linda? 

W przeszłości aktor miał być związany także między innymi z Grażyną Szapołowską. W 2007 roku mówiło się, że Linda wdał się w romans z żoną swojego przyjaciela, Ewą Wencel. 

Lidia Popiel - wielka miłość Bogusława Lindy 

W 1991 roku Linda zakochał się w modelce i fotografce Lidii Popiel. Ta jednak miała wówczas męża, który nie chciał zgodzić się na rozwód. Uległ dopiero, gdy Lidia zaszła w ciążę z Bogusławem Lindą. W  1992 roku para powitała na świecie córkę, Aleksandrę. 

Para wzięła ślub w 2000 roku, z daleka od blasków fleszy. Prywatność zachowują do dzisiaj i nieczęsto udzielają wywiadów i pojawiają się publicznie. 

Amant sprzed lat przy Lidii znalazł spokój i prawdziwą miłość. Para jest ze sobą już od trzydziestu lat! 

Enrique Iglesias był bożyszczem kobiet. O jego pieprzyku mówił cały świat!

Nie zainteresowałam się nim dlatego, że był moim przedmiotem marzeń. Nie zamotała mi w głowie jego sława. Bogusław ma w sobie ogromny urok, coś tak magnetycznego, że nawet gdyby zamiatał ulice, dużo kobiet by się w nim kochało. A ja uwielbiam, kiedy kobiety interesują się moim facetem - wyznała Lidia Popiel w rozmowie z "Vivą".