Bob Marley - biografia książkowa + składanka coverów Boba w wykonaniu polskich gwiazd - m.in. Bednarek i Farben Lehre [VIDEO]

2013-11-25 12:59

Chris Salewicz - Bob Marley: Nieopowiedziana Historia Króla Reggae z płytą Tribute To Bob Marley, na której znajduje się między innymi nowy cover Bednarka - Could You Be Loved - już w sprzedaży! Co znajdziemy na płycie z coverami Boba w wykonaniu polskich gwiazd?

Ukazała się już edycja specjalna Bob Marley: Nieopowiedziana Historia Króla Reggae - cudownej książki biograficznej o Bobie Marleyu Chrisa Salewicza. Miano edycji specjalnej zyskała przez dołączenie do niej płyty Tribute To Bob Marley, na której znajdziecie m.in. nowy cover Bednarka - Could You Be Loved, zaśpiewany w hołdzie królowi reggae.

Na krążku jest także kilka niepublikowanych wcześniej nagrań life The Relievers z Muńkiem Staszczykiem i Farben Lehre. Wraz z Bednarkiem, jako reprezentanci polskiej muzyki reggae, oddali w ten sposób hołd królowi swojego gatunku muzycznego - Bobowi Marleyowi.

Cozainspisowało Kamila Bednarka, najpopularniejszego wokalistę reggae w Polsce, do wykonania coveru Boba Marleya? Jak mówi sam Bednarek: Bob Marley jest dla mnie przykładem człowieka, dla którego to dobre serce i silna wiara, a nie sława czy świat materialny, są w stanie jednoczyć ludzi oraz budzić w nich pozytywne emocje.

>>> eskaGo - zabierz muzykę ze sobą!

Edycja specjalna książki Bob Marley: Nieopowiedziana Historia Króla Reggae Chrisa Salewicza ma ograniczony nakład 2000 egzemplarzy. Kupić ją można w księgarni wydawcy (www.labotiga.pl) oraz w salonach EMPiK.

Bob Marley obok Dylana, Stonesów i The Clash jest najważniejszym dla mnie artystą muzycznym XX wieku. Nauczył mnie, jak pisać ważne i mądre piosenki, przy których ciało tańczy, a dusza odlatuje do nieba. I Love You, Bob - Muniek Staszczyk.

Poniżej próbka tego, co znajdziecie na płycie, czyli Kamil Bednarek i jego cover Could You Be Loved.A.Kar