Billie Eilish - jak rozumieć nowy teledysk do Xanny? To ważne przesłanie od młodej wokalistki!

2019-12-06 15:52 AD
Bilie Eilish
Autor: https://www.youtube.com/watch?v=LZyybvVx-js

Billie Eilish uznawana jest już za gwiazdę światowego formatu. Wiele osiągnęła za sprawą swoich niezwykle mrocznych, a jednocześnie fascynujących piosenek i teledysków, które skupiają na sobie uwagę. Tym razem, tę uwagę mamy jednak przenieść na poważny problem, który artystka chce pokazać w klipie do utworu xanny. Czy namówi nas do walki z uzależnieniami?

Billie Eilish Pirate Baird O'Connell to jedna z najpopularniejszych artystek młodego pokolenia. Dziewczyna 18 grudnia 2019 skończy osiemnaście lat. Poznaliśmy ją dzięki hitom takim jak Bury a Friend i Bad Guy. Chociaż teledyski i piosenki artystki mają nieco psychodeliczny wydźwięk, który przysporzył jej rozgłosu, to sama piosenkarka jest osobą zaangażowaną w sprawy społeczne. Dobrze orientuje się również w światowej polityce. Wokalistka angażuje się między innymi w akcje związane z ochroną środowiska. Billie często podkreśla, że temat zmian klimatycznych jest dla niej niezwykle istotny. W ostatnim czasie pojawiła się już z przekazem w tej sprawie na gali AMAs 2019. Teraz młoda wokalistka postanowiła zwrócić naszą uwagę na inne problemy otaczającej nas rzeczywistości. Piosenka zatytułowana 'xanny' sama w sobie daje już wiele do myślenia. W połączeniu z teledyskiem, który ukazał się 5 grudnia 2019, stała się ona ważnym przekazem, na który powinniśmy zwrócić uwagę! Co ukryła w swoim najnowszym klipie?

Billie Eilish - co ukryła w teledysku do Xanny?

Tekst piosenki jasno nawiązuje do biernego palenia, na który jesteśmy wszyscy narażeni. W teledysku w świetny sposób oddają tę tragedię papierosy gaszone na twarzy artystki, które na stałe ją szpecą. Uwagę warto jednak zwrócić na dwie rzeczy, które również zawarto w klipie. Billie ubrana jest na biało i znajduje się w pustej i ograniczonej przestrzeni, artystka nie przemieszcza się, a nawet nie wstaje. może być to odniesienie do szpitali psychiatrycznych i wewnętrznej izolacji każdego z nas! Samo miejsce przypomina nieco stację kolejową, co daje skojarzenie z przystankiem i refleksją nad własnym życiem, lub też rozpoczęciem nowej podróży, a nawet śmiercią! Tak mocny wydźwięk teledysku jasno mówi nam, że powinniśmy opamiętać się i porzucić rzeczy, które nas wyniszczają zanim będzie za późno!

Najnowsze