Biegiem to zdrowie i czystą planetę. Rusza 13. edycja wydarzenia Czyste Tatry EkoMałopolska

i

Autor: FreePik

EVENT

Biegiem po zdrowie i czystą planetę. Rusza 13. edycja wydarzenia Czyste Tatry EkoMałopolska

2024-06-13 21:02 Materiał sponsorowany

Piknik edukacyjny, wieczór górski, prelekcje, koncert znanej gwiazdy, wspólne sprzątanie górskich szlaków – tak przebiegały poprzednie edycje ekologicznej imprezy Czyste Tatry EkoMałopolska. W tym roku w programie pojawiła się kolejna atrakcja, czyli bieg na 5 km. Za każdego biegacza Stowarzyszenie Czysta Polska posadzi jedno drzewo. W ten sposób uczestnicy mają realny wpływ na poprawę klimatu.

Czyste Tatry EkoMałopolska to wydarzenie, które w tym rejonie Polski stało się już coroczną tradycją. W tym roku 13. edycja zielonej imprezy u podnóża Tatr odbędzie się w Zakopanem już 29 czerwca. Inicjatywa co roku cieszy się ogromną popularnością. W dotychczasowych edycjach wzięło udział ponad 40 500 wolontariuszy, którzy znieśli z gór niemal 7,5 ton śmieci. Ale sprzątanie górskich terenów to nie wszystko. Uczestnicy mogą też liczyć na wiele atrakcji nawiązujących do ekologii i zdrowego trybu życia.

Oprócz dobrze znanych aktywności, jak piknik, spotkania i dyskusje z zaproszonymi gośćmi, możemy też liczyć na zdrową dawkę sportowej rywalizacji. Bieg na 5 km to nowy punkt w zielonym rozkładzie jazdy. Przyświeca mu szczyty cel – każdy biegacz, który stawi się na linii startu to jedno posadzone drzewo. Im więcej chętnych, tym bardziej zielona i czysta planeta.

Czyste Tatry

i

Autor: Materiały prasowe

Uprawianie sportu w naturze pomaga docenić jej wartość

Stowarzyszenie Czysta Polska, które jest organizatorem wydarzenia Czyste Tatry EkoMałopolska zauważa, że aktywność na świeżym powietrzu i ratowanie klimatu łączą wspólne wartości. Zarówno sport na łonie natury, jak i działania proekologiczne sprawiają, że czujemy większą więź z otaczającą nas przyrodą.

– Gdy biegamy, jeździmy na rowerze, lub uprawiamy jakikolwiek inny sport w naturze, zdecydowanie bardziej doceniamy jej wartość. Wyraźniej dostrzegamy jej piękno, ale też zwracamy większą uwagę choćby na czyste powietrze, którym oddychamy. Dlatego już od jakiegoś czasu chcieliśmy włączyć do programu Czystych Tatr bieg. Mini rywalizację, która będzie miała dodatkowo pozytywny wpływ na środowisko naturalne – powiedział prezes stowarzyszenia, Maciej Marculanis.

Czyste Tatry

i

Autor: Materiały prasowe

Bieg w służbie ekologii

Bieg w ramach imprezy Czyste Tatry EkoMałopolska ma jeszcze jeden szczytny cel – startując w wyścigu uczestnicy przyczyniają się do powiększania terenów zielonych i poprawy jakości powietrza. Każdy zawodnik to jedno nowe drzewo. Stowarzyszenie Czysta Polska przewiduje, że dzięki tej inicjatywie uda się posadzić aż 500 drzewek.

Każdy uczestnik begu otrzyma pamiątkowy medal, a trzy zawodniczki lub zawodnicy którzy jako pierwsi znajdą się na mecie, zostaną wyróżnieni także pamiątkowymi statuetkami. Co więcej, medal będzie darmową wejściówką na sobotni, wieczorny koncert gwiazdy podczas finału Czystych Tatr. Pierwsze 100 osób z medalami będzie mogło oglądać występ w strefie VIP.

Brodka

i

Autor: AKPA

Atrakcją wieczoru będzie wyjątkowy występ Brodki. Artystka od lat zachwyca nie tylko talentem i udanymi eksperymentami muzycznymi, ale także czynnym zaangażowaniem w ekologię. W wywiadach często podkreśla, jak ważne są inicjatywy na rzecz ratowania planety i że pozytywne skutki tych działań są możliwe tylko wtedy, gdy postawimy na skoordynowaną pracę zespołową. Koncert Brodki będzie idealnym zwieńczeniem festiwalu Czyste Tatry EkoMałopolska.

Bieg rozpocznie się w sobotę 29 czerwca 2024 o 11:00 na Górnej Równi Krupowej. Zawodnicy będą musieli pokonać trasę wokół miasteczka ekologicznego Czystych Tatr. Nie zabraknie też sportowej aktywności dla maluchów. Stowarzyszenie zaprasza dzieci do startu w biegu na 500 metrów. Gwarantowana dobra zabawa, dużo śmiechu i sportowe emocje.

Jak zgłosić się do udziału w biegu? Chętni mogą się rejestrować się tutaj. Zapisy potrwają do wyczerpania miejsc lub do 27 czerwca.

Do zobaczenia na zielonym szlaku, u podnóża Tatr!

Czyste Tatry

i

Autor: Materiały prasowe