Bestsellery Empiku 2021 - gwiazdy i piosenki. Kto wystąpi na Bestsellerach 15.02.2022?

2022-02-15 17:17
Bestsellery Empiku 2021 - gwiazdy i piosenki. Kto wystąpi na Bestsellerach 15.02.2022?
Autor: WBF Bestsellery Empiku 2021 - gwiazdy i piosenki. Kto wystąpi na Bestsellerach 15.02.2022?

Bestsellery Empiku 2021 to nie tylko uhonorowanie najlepszych artystów ostatnich dwunastu miesięcy. To również nieoczywiste, przekraczające granice gatunkowe i pokoleniowe duety wokalistów oraz nieśmiertelne polskie przeboje w nowych aranżacjach. Kto wystąpi na Bestsellerach Empiku 15 lutego 2022? Lista gwiazd dostępna na naszej stronie!

Bestsellery Empiku 2021 - kto wystąpi 15.02.2022? Nieoczywiste, przekraczające granice gatunkowe i pokoleniowe duety artystów oraz nieśmiertelne polskie przeboje w nowych aranżacjach. Gala Bestsellery Empiku 2021 jak co roku dostarczy niezapomnianych muzycznych wrażeń. Transmisję gali będzie można śledzić 15 lutego na antenie TVN, a streaming z relacją zza kulis na profilach Empiku w mediach społecznościowych oraz na platformie Empik.com i w aplikacji mobilnej Empik.

Kolońska I Szlugi - byliśmy na planie teledysku sanah! [TYLKO U NAS]

Bestsellery Empiku 2021 - kto wystąpi?

Gala Bestsellerów Empiku 2021 będzie porywającą opowieścią o sile kultury i twórczego talentu. Uznany kompozytor i producent Wojtek Urbański wraz z zespołem przygotował aranżacje ikonicznych piosenek z lat 90. W repertuarze znajdzie się też kilka utworów współczesnych, choć i one zostaną zinterpretowane na nowo. Na scenie wystąpią: Krzysztof Zalewski, sanah, Daria Zawiałow, Artur Rojek, Igo, Anita Lipnicka, Vito Bambino, Julia Wieniawa, Stanisław Soyka, bracia Kacperczyk i Szczyl. Za aranżacje opowiada Wojtek Urbański, tegoroczny dyrektor muzyczny wydarzenia.

Bestsellery Empiku 2021 - NOMINACJE, DATA, GWIAZDY. Kto wygra i kiedy gala?

Na scenie pojawią się zarówno muzyczne legendy, Anita Lipnicka, Stanisław Soyka i Artur Rojek, jak i przedstawiciele młodego pokolenia. Wśród nich szerokie grono artystów nominowanych do Bestsellerów Empiku 2021: sanah, Daria Zawiałow i Vito Bambino, którzy mają szansę na statuetki w kategoriach Pop & rock (albumy Irenka i Męskie Granie 2021) i Streaming (single etc. (na disco), Ale jazz! i I Ciebie też, bardzo), Igo wyróżniony w nowej kategorii Live za pożegnalną trasę Bass Astral x Igo oraz Krzysztof Zalewski, który swoją rolą lektorską przyczynił się do popularności serialu audio Wilkołak. Wystąpią również bracia Kacperczyk, aktorka i wokalistka Julia Wieniawa oraz Szczyl nominowany przez grono ekspertów do nagrody Odkrycie Empiku 2021 w kategorii Muzyka.

Sonda
Czy czekasz na nowe piosenki sanah?

Bestsellery Empiku 2021 - data, nominacje

Statuetki Bestsellerów Empiku 2021 powędrują 15 lutego do autorów najpopularniejszych książek, płyt i filmów minionego roku. Wśród nominowanych – ulubionych twórców polskiej publiczności – znaleźli się również m.in. Jakub Żulczyk, Adele, Remigiusz Mróz, Mata, Young Leosia, Jan Holoubek czy Kwiat Jabłoni. Podczas gali zostaną także ogłoszone Literackie, Muzyczne i Filmowe Odkrycia Empiku – wyróżnienia przyznawane artystom, którzy w 2021 roku szczególnie zaznaczyli swoją obecność w świecie kultury, a ich twórczy fenomen doceniło eksperckie Jury. Na nagrody, poza wspomnianym Szczylem, szanse mają m.in. OCHMAN, Oxford Drama, Łukasz Barys, Dorota Kotas, Łukasz Ronduda i Łukasz Gutt, Aleksandra Terpińska oraz Łukasz Grzegorzek.

W tym roku po raz pierwszy przyznana zostanie także Nagroda Publiczności. Użytkownicy aplikacji mobilnej Empik wybiorą jednego zwycięzcę - najgorętszą premierę 2021 roku, bestsellera bestsellerów – spośród wszystkich nominowanych w 12 kategoriach książek, muzyki i filmów. Na swoich faworytów można głosować od 1 do 10 lutego. W tym czasie każdy użytkownik będzie miał do dyspozycji w sumie 12 głosów - po jednym w każdej z kategorii. Warto uzasadnić swój wybór, ponieważ autorzy trzech najciekawszych wypowiedzi zostaną nagrodzeni podwójnymi zaproszeniami do świata Bestsellerów Empiku. 15 lutego wraz z osobami towarzyszącymi spędzą dzień na planie produkcji telewizyjnej z udziałem największych gwiazd - od prób do samej gali na żywo.

Bestsellery Empiku 2021 - transmisje

Transmisja wydarzenia na antenie TVN rozpocznie się o 20:15, natomiast o 19:45 wystartuje streaming online z relacją zza kulis, dodatkowymi występami muzycznymi i wywiadami. Będzie go można oglądać na kanałach Empiku na Facebooku, Instagramie, TikToku i YouTube oraz na platformie Empik.com i w aplikacji mobilnej Empik. Galę poprowadzi Marcin Prokop w towarzystwie Gabi Drzewieckiej. Prezenterka wraz z Michałem Szpakiem zrelacjonuje również wydarzenia z backstage'u, które będzie można śledzić w streamingu.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze