Avicii - OSTATNI występ na żywo ujawniony. Łzy wzruszenia gwarantowane

i

Autor: Universal Music Poland / Avicii Avicii - OSTATNI występ na żywo ujawniony. Łzy wzruszenia gwarantowane

WIDEO

Avicii - OSTATNI występ na żywo ujawniony. Łzy wzruszenia gwarantowane

2024-04-19 11:23

Ostatni występ Aviciiego powoduje łzy wzruszenia, przejęcie i wciąż niedowierzanie, że zmarł w tak nagle, w tak młodym wieku. 20 kwietnia 2023 minęła piąta rocznica śmierci szwedzkiego producenta, który na przestrzeni lat potrafił wykreować swój niepowtarzalny, charakterystyczny styl. W związku z tym postanowiliśmy przypomnieć, jak wyglądało show kończące koncertowanie Tima Berglinga.

Spis treści

  1. Avicii - ostatni występ
  2. Avicii - ostatni występ
  3. Avicii - śmierć

Ostatni występ Aviciiego na żywo trzeba zobaczyć, by przypomnieć sobie wielkość i talent tego DJ-a. Bardzo rzadkie nagranie przedstawia Tima Berglinga, który wykonuje jeden z największych swoich hitów pt. Addicted To You. Sam singiel pochodzi z albumu True pokrył się poczwórną platyną w Australii, potrójną platyną w rodzimej dla artysty Szwecji, czy platyną w Niemczech, Włoszech i Norwegii. Opowiada o silnym uczuciu, które doprowadza do najbardziej odważnych decyzji takich jak, wspólny napad na bank. O tym też jest teledysk utworu. Ostatni występ Aviciiego na żywo miał miejsce w 2016 roku, podczas imprezy Ushuaia na Ibizie. Został nagrany przez jego zespół i dopiero teraz poznaliśmy jeden z niepublikowanych fragmentów.

Tragiczne OSTATNIE godziny życia Aviciiego. Nagły telefon i rozpaczliwa walka z czasem

Muzycy, którzy odeszli za wcześnie... (Avicii, Chada, XXXtentacion, Big Scythe) | ESKA XD - Ale to już było! #58

Avicii - ostatni występ

Avicii w 2013 roku, w czasie australijskiej trasy koncertowej poczuł, że coś jest nie tak. Pojechał do szpitala z powodów żołądkowych, ale jak po latach się okazało, chodziło o problemy z woreczkiem żółciowym, a także zapalenie trzustki. Musiał bardziej dbać o swoje zdrowie. Tim Bergling po roku od trudnej trasy koncertowej w Australii nieustannie zmagał się z dużym bólem, nie tylko fizycznym, ale też psychicznym. W 2016 ból był na tyle duży, że niedługo po koncercie Ushuaia na Ibizie miał ogłosić, że wycofuje się z koncertowania. Pomimo ogromnego zainteresowania jego osobą na całym świecie i wypełnionego kalendarza. Powołał się na potrzebę poszukiwania zainteresowań w różnych obszarach życia. Mówił, że ma zdecydowanie za mało czasu na cieszenie się przyrodą i codziennością. Zasugerował też osobiste trudności, z którymi walczył. Ostatni występ Aviciiego miał miejsce 28 sierpnia 2016, a podsumował go słowami:

Ta niedziela była moim ostatnim występem. Ale daleko mi do moich ostatnich dni w świecie muzyki. Tworzenie muzyki jest tym, co mnie uszczęśliwia. Poznałem tak wielu wspaniałych ludzi podczas moich koncertów, widziałem tak wiele niesamowitych miejsc i stworzyłem niezliczoną ilość dobrych wspomnień. Decyzja, którą podjąłem, może niektórym wydawać się dziwna, ale każdy jest inny i dla mnie była to właściwa decyzja. Dziękuję wszystkim moim fanom, przyjaciołom i rodzinie oraz wszystkim członkom aviciicrew/rodziny. To była nasza wspólna podróż.

Później już tylko jeździł po świecie, poznawał kulturę ludzi z całego świata i cieszył się życiem. Choć oczywiście znalazł również czas na tworzenie nowej muzyki, bo jak mówił, to ostatecznie daje mu największe szczęście. Efektem jest ep-ka Avicii (01), z której pochodzi hit Without You z Sandro Cavazza, Friend of Mine z duetem Vargas & Lagola oraz Lonely Together z Ritą Orą.

Avicii - ostatni występ

Avicii - śmierć

Śmierć Aviciiego zszokowała dosłownie wszystkich 20 kwietnia 2018 roku. Wieczorem czasu polskiego pojawiły się niepotwierdzone informacje i można było uważać, że jest to zwyczajny fake news. Niedługo później, bo po godzinie 20:00, wiadomość potwierdzili znajomi Tima Berglinga, gwiazdy muzyki i wytwórnia.

Avicii żył bogato, ale nieszczęśliwie. Oto NIEZNANE fakty 5 lat po śmierci!

Tak naprawdę kariera Aviciiego pokazuje, że pomimo luksusów oraz dużej wygody, trudne jest życie między narodowej gwiazdy. To przestroga dla wielu gwiazd, że łatwo można się zatracić w przyjemnościach. Avicii latał po całym świecie prywatnymi odrzutowcami, sypiał za darmo w najdroższych hotelach, a do tego grał przed ogromną publicznością. Ostatecznie miało tragiczny wpływ na samopoczucie Tima Berglinga.